Успішно завершився перший рік програми Technology Nation - 1580 українців отримали базові знання з програмування

Україна має величезний науковий потенціал в різних сферах, в тому числі і в IT. В нашої країни є всі шанси стати світовим лідером у сфері інформаційних технологій, тільки для цього потрібно прикласти зусиль та допомогти молодим умам знайти свій шлях. 

 

Фонд BrainBasket за підтримки низки державних установ та підприємств IT-галузі, вирішив стати одним із перших, хто започаткує новий  формат розвитку інформаційних технологій в України, та запустив масштабну всеукраїнську програму Technology Nation –проект з безкоштовного навчання основам програмування. Завдяки цій ініціативі кожен бажаючий може отримати ІТ-освіту світового рівня та вивчити основи найбільш популярних мов програмування, що дозволить в майбутньому зробити ІТ – справою свого життя. Такий підхід дозволяє отримати можливість потрапити до IT-професій навіть людям з абсолютно інших сфер, без огляду на вік, стать, соціальний статус та інші життєві обставини.

 

Організатори вирішили, що найкращим методом для навчання стане формат blended learning (змішане навчання). Студенти самостійно працюють над лекційним матеріалом з онлайн-доступом та отримують практичні навички в аудиторії під керівництвом досвідчених менторів. 

Навчальні класи були організовані на базі бібліотек, де були облаштовані сучасні навчальні центри. Більше 400 комп`ютерів та необхідні меблі були передані фонду небайдужими компаніями, зокрема Навігатор Корпорейшн, Циклум, Luxoft, Nova Ukraine та ін.

Взяти участь в проекті Technology Nation може кожен бажаючий, подавши заявку на участь. Для вступу не потрібно мати попередніх технічних навичок. Основними критеріями для відбору є володіння ПК на рівні впевненого користувача та знання англійської мови на рівні upper-intermediate або вище. 

 

Із 40 000 заявників було обрано 3040 українців у 36 містах України. 52% студентів успішно завершили курс. Це стало реальним завдяки спільним зусиллям бажаючих навчатись та волонтерів, наставників програм, які об’єднали та освітили 170 груп студентів. 

Для українського бренду Impression Electronics підтримка цього масштабного просвітницького проекту - це важливий крок у сприянні створенню без бар`єрного суспільства, де кожен українець матиме шанс спробувати себе у сучасній та перспективній сфері IT та отримати навички, що дозволять працевлаштуватися та змінити своє життя. IT-освіта для дорослих - це спосіб покращити їх становище на ринку праці і ознайомити всіх бажаючих із основами IT-професій.

Навігатор Корпорейшн та  Impression Electronics і надалі будуть підтримувати освітні ініціативи та сприяти розвитку галузі в Україні. Саме за  допомогою якісної і різнопланової освіти можливо побудувати успішне майбутнє для нашої країни.