Багато хто вже стомився від робочої метушні та рахують дні до відпустки. Для цього всіляко намагаються розслабитись та забутися, включаючи музику або улюблені відео.. Але, що краще впливає на нашу підсвідомість? Яку музику слухати для підвищення продуктивності?

Давайте з цим розберемося разом!

Зміст:

1.      Як шум впливає на нашу підсвідомість та продуктивність

2.      Що краще слухати, щоб зосередитись

3.      Популярні сервіси і сайти з музикою для роботи

Як шум впливає на нашу підсвідомість та продуктивність?

Рівень шуму, в залежності від гучності, може зіграти як на руку, так і проти нас. Справа в тім, що кожен по своєму сприймає звуки. Наприклад, якщо комусь потрібна тиша, то в офісі з великою кількістю співробітників буде важно сконцентруватись. Декому навпаки, для повноцінної роботи потрібна музика або фонові звуки.

На перший погляд, тиша – ідеальне рішення для продуктивної роботи. Але тим не менш, багато експертів запевняють, що працювати в цілковитій тиші не так вже і просто. Вчених Оксфордського університету зацікавило дане питання, і вони провели експеримент. Для цього створили чотири групи і попросили виконати одинакові тестові завдання. Мета завдання простіше-простого – знайти зв’язок між предметами, якого на перший погляд, немає. Під час тестування кожна із груп працювала в різних умовах: першим трьом – ввімкнули ambient-музику з різною гучністю – 50, 70, 85 децибел, четверта команда проходила тестування в цілковитій тиші. В результаті, дослідження показало, що середній рівень шуму в 70 децибел сприяв креативному мисленню. Тому, щоб робота була максимально продуктивною важливо контролювати не лише, що звучить, але і гучність.

Ще одним важливим складовим є якісь навколишнього звуку. Офісний шум, м’яко кажучи, не дуже сприяє концентрації. Телефоні дзвінки , розмови колег, музика… Наш мозок намагається максимально охопити всю інформацію, і офісний працівник, не бажаючи, відволікається, його свідомість не в силі опиратись. Тому, не завжди вчасно виконуються важливі завдання, декілька разів перечитуються одні і ті ж рядки договору чи важливого листа. Керівництву варто звернути увагу на умови праці ключових співробітників і максимально вберегти їх подразників. Від цього залежить якість та швидкість виконаної роботи.

Багатьох рятують навушники. Вони допомагають блокувати подразники і забезпечують мінімальну зосередженість. А улюблені звуки покращують настрій. Але варто врахувати, що для кожного завдання важливо підібрати правильну музику. В ідеалі, щоб це була мелодія, музику зі словами експерти не рекомендують використовувати, так як вони незмінно відволікають.

Що краще слухати, щоб зосередитись?

Якщо необхідно щось вивчити, музику краще не вмикати. А сфокусувати свою увагу на матеріалі, не відволікаючись на сторонній шум.

Якщо вам заважають сторонні шуми – вмикайте музику. Головне, щоб вона була нейтральною.

Якщо завдання пов’язане з лінгвістикою варто зупинитись на інструментальній музиці або класиці.

Універсальними прийнято вважати звуки природи. Безліч сервісів дозволяють не лише насолоджуватись співом птахів, але і комбінувати їх зі звуками струмка, дощу, шурхотом гілок дерев…

Популярні сервіси і сайти з музикою для роботи.

Noisli – в своєму арсеналі сервіс має не лише популярні звуки природи, але і білі шуми, звуки вентилятора та інші. Гучність кожного можна регулювати в інтерфейсі та відразу міксувати. Сервіс має свою бібліотеку, в яку можна додавати вподобані звуки і повернутись до них пізніше.

Завантажуйте: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.noisli.noisli&hl=ru

Raining – (тут нічого добавити, напевно і так всі, все зрозуміли) дощ і нічого зайвого. Насолоджуйтесь!

Завантажуйте: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.metapps.watersounds&hl=ru

Mynoise – сервіс дозволяє підбирати різноманітні звуки навіть для найвибагливішого користувача і самостійно регулювати їх.

Завантажуйте: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mynoise.mynoise&hl=ru

Ambient-mixer – сервіс створений для роботи та навчання. Кожен із звуків можна налаштувати за бажанням. Наприклад, хочете відчути себе в бібліотеці Хогвартса, будь ласка. Можна налаштувати гучність різноманітних параметрів: шурхіт сторінок, розмов, кроків…

Зпавантажуйте: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.ambientmixerfree&hl=ru

Пробуйте, експериментуйте, релаксуйте!