Багато хто користується або мали досвід роботи з таким пристроєм, як планшет. Це, фактично, міні-комп'ютер з сенсорним екраном, тільки зручніше і швидше. Втім, як і в будь-якому іншому пристрої, планшет має свої плюси і мінуси. Якщо ви вирішили купити для дитини «міні -ПК», але не знаєте на що варто звернути увагу, ця стаття проллє світло на основні моменти.

Перше, що зазвичай потрапляє, так би мовити «під руку» - 7-дюймовий планшет. Він трохи більший ніж смартфон, але зручно лежить в руці, а доросла людина може користуватися ним навіть однією рукою. Такого роду планшети часто працюю під управлінням ОС Android - швидко і легко, що ідеально для дитини. З 7-дюймового екрану школяр може читати книги або підручник, дивитися навчальне відео на YouTube та грати в розвиваючі ігри. Від такого навчання навряд чи захочеться відволікатися на сторонні подразники, які так заважають зосередиться на навчанні. Яскравий приклад - планшет українського бренду Impression ImPAD P701, недорогий і багатофункціональний, який стане вірним другом і дитині, і батькам.

Якщо 7-дюймовий пристрій виявиться замалим, варто звернути увагу на 10-дюймовий Android-планшет - Impression ImPAD М101. За рахунок великого екрану і можливості збільшити шрифт в системі, такий пристрій ідеально підійде під потреби літньої людини, дітей, а батьки можуть з комфортом подивитися фільм. Impression ImPAD М101 - універсальний солдат.

Вищевказані моделі пристроїв більше підійде для дітей молодшої школи, коли дитина тільки починає своє знайомство з технологіями. А ось підліткам Android буде занадто простий. Старшокласники вчаться працювати в Microsoft Office, в графічних редакторах, або вивчають програмування. Тоді батькам потрібно звернути увагу на планшети з Windows 10. Сьогодні, повноцінна ОС доступна і на недорогих планшетах, причому без додаткової плати за ліцензію.

Планшети-трансформери - вже завоювали частину ринку і успішно зміцнюють свої позиції. Цей варіант для школяра примітний тим, що в комплекті йде повноцінна клавіатура. Тобто, ви купуєте два пристрої за ціною одного. Підліток сміливо може користуватися планшетом в школі на прогулянках, а коли необхідно підготувати реферат на уроки, підключає клавіатуру і вільно редагує таблицю або наберає текст. Зручно, звичайно, якщо трансформер має великий екран діагоналлю 11,6 дюймів, як модель ImPAD W1102 українського бренду Impression Electronics.

Зазвичай вартість трансформера трохи вище, ніж Android-планшетів, але універсальність і комфорт виправдовують ціну. Ви просто приєднуєте до пристрою бездротову миші і отримуєте повноцінний ноутбук, за ціною планшета. Вибираючи трансформер, підліток отримує практично повноцінний ПК, який дещо поступається звичайному комп'ютеру, але в кілька десятків разів комфортніше. Дитина може легко взяти пристрій із собою на відпочинок, на дачу, в школу, або скоротати час по дорозі додому. А якщо у вас на носі вступ до ВНЗ в далині від рідного дому, кращого варіанту годі й чекати. З усіма завданнями студента - Impression ImPAD W1102 справляється на ура.

Вибираючи пристрій для дитини, зверніть увагу на наступне! Корпус пристрою бажано обирати з прогумованим софт-тач покриттям. Дисплей – IPS, він оптимальний за всіма параметрами. Роздільна здатність екрану - 1280х720 і 1280х800 для 7-дюймових моделей і 1920х1080 для 10-дюймових моделей. Оперативної пам'яті для Android вистачити і 1 ГБ, а для ОС Windows – не менше 2 ГБ. У той час як для вбудованої: для Android - 8 ГБ, для Windows - мінімум 32 ГБ.

Найкраще вибирати пристрій, який має слот для SIM-карти. Чому це важливо? За допомогою мобільного провайдера можна підключиться до 3G, а наявність двох SIM-карт допоможе замінити навіть смартфон. Так, це не дуже зручно, але, якщо раптом щось трапиться, чадо без зв'язку не залишиться.

Який акумулятор? Чим більше тим краще. Для моделей з 7-дюйімовим екраном підійдуть пристрої з акумулятором ємністю від 3000 до 4000 мАг. А ось для Windows-пристроїв і моделей з діагоналлю 10 і більше дюймів, потрібна ємність близько 7000 мАг.

До Windows-планшетів є окремий перелік вимог: роз'єми USB / microUSB. За допомогою яких можна підключити смартфон, флешку або іншу периферію. Також краще, щоб був роз'єм і microHDMI саме завдяки йому користувач легко може підключитися до повноцінного монітора.

Звичайно, це всього лише поради, а рішення покупки залежить безпосередньо від батьків і потреб школяра. Однак, дотримуючись вищезазначених приміток, ви з більшою ймовірністю зробите правильний вибір, купуючи пристрою для дитини.