Ще в травні 2017 року на конференції Google I / O було оголошено про випуск версії ОС Android з спрощеними параметрами, спеціально розрахованої на пристрої з 512 МБ або 1 ГБ оперативної пам'яті.

У грудні 2017 ця версія вже стала доступною для виробників техніки і розробників додатків та отримала назву Android Oreo Go Edition. Випуск цієї системи ставить перед собою наступну мету: зробити операційну систему Android доступною для більшої кількості користувачів по всьому світу.

За задумом виробника, полегшена версія операційної системи буде показувати велику продуктивність на пристроях бюджетного сегмента, в основному за рахунок більш економного використання пам'яті, обсягу на жорсткому диску.

У порівнянні з минулою версією операционой системи - Android 7.0 Nougat, оновлена ​​Android Oreo Go Edition дозволить додаткам працювати на 15% швидше, про що заявляють розробники.

Google також подбала про створення lite-версій своїх популярних додатків. Google Go, Google Maps Go, Gmail Go, YouTube Go, Google Assistant Go, Files Go - це версії додатків від Google, сумісні з Android Oreo Go, які будуть поступово з'являтися в спеціальному розділі магазина Google Play.