Комп'ютер вже давно перейшов з предметів розкоші у категорію найважливіших технічних засобів. З його допомогою ведеться бізнес, на будь-яку відстань передаються блоки необхідної інформації, здійснюється зв’язок з рідними та друзями, що знаходяться в іншій точці земної кулі,  за ним проводять години дозвілля. Незалежно від того, для яких цілей ви збираєтесь придбати комп'ютер, для його вибору слід віднестись дуже серйозно, адже коштує така техніка недешево, та й користуватися нею ви будете не один рік. Тому при виборі ПК слід враховувати всі нюанси – від виробника до характеристик кожної комплектуючої.

Фото Комп'ютери

Що краще – ПК від виробника чи збірка пристрою з окремих комплектуючих

Існує декілька способів отримати новий комп’ютер. Самий простий з них – придбання фабричної збірки. Комп’ютер, зібраний виробником, як правило, характеризується відмінною збіркою, надійністю та тихою роботою.

Ті, хто купує комп’ютер не перший раз, віддають перевагу збірці пристрою з комплектуючих. В такому випадку також існує два варіанти:

  • Самостійна збірка. Але на сьогоднішній день не дозволяє економити на вартості та досягти більш високої продуктивності пристрою. Якщо Ви володієте відповідними знаннями та навичками. Причому, це повинні бути не поверхневі знання про те, які деталі забезпечують роботу ПК, а професійні знання про характеристики, котрими повинна володіти кожна комплектуюча, про сумісність тих чи інших деталей, і впевнене володіння навиками збірки, виключаючи можливість мимовільного пошкодження електронних схем та інших деталей. Інакше, ви не лише ризикуєте переплатити, кілька разів купляючи ті чи інші комплектуючі, але і навряд чи зможете забезпечити надійну продуктивну роботу комп’ютера, чого можна досягнути лише зібравши максимально збалансовану систему. Володіючи ж необхідним досвідом, при самостійній збірці ПК можна досягти максимального співвідношення ціни і якості пристрою. Але краще довіритись професіоналам.
  • Профессиональная сборка по вашему заказу. Самый подходящий вариант в том случае, если вы сами не обладаете необходимыми навыками. Но при этом все же необходимо быть предельно осторожным, доверять сборку следует человеку или фирме, которые пользуются хорошей репутацией. Вы должны четко объяснить сборщику, какие обязанности будут возлагаться на будущий компьютер. чтобы он понимал, какие характеристики устройства являются основополагающими. Например, процессор, который полностью удовлетворит универсальный ПК, абсолютно не подойдет для укомплектования компьютера для геймеров, отдающих предпочтение современным играм.

В обох випадках позитивною стороною збірки комп’ютера є можливість отримати пристрій, повністю відповідаючим Вашим очікуванням, не витрачаючи при цьому зайвих коштів. Але є і негативна сторона такого рішення, що полягає в залежності, як від якості самої збірки, так і продуктивності зібраного пристрою від професіоналізму спеціаліста, що проводив збірку. Тим не менш, більшість покупців, які знаються у виборі ПК, вважають за краще збірку комп’ютера ніж придбання готового агрегату.

Фінансова сторона вибору ПК

Комп'ютерна техніка сьогодні представлена ​​величезною різноманітністю пристроїв з різними характеристиками, які знаходяться в широкому ціновому діапазоні. Залежно від вартості комп'ютери можна умовно розділити на кілька груп, кожна з яких представлена ​​комп'ютерною технікою, здатної вирішувати певні завдання:

  1. Бюджетні системні блоки. Група представлена ​​комп'ютерами, вартість яких коливається близько 300 $, здатні вирішувати відносно прості завдання: здійснювати роботу з текстом, простими офісними програмами та інтернет-ресурсами, переглядати відеоролики і т.п. Окремі моделі даної категорії комп'ютерів здатні навіть відтворювати гри сучасних творців, але тільки на найнижчих настройках, що не забезпечують комфортної гри.
  2. Універсальні Настільні ПК, вартістю до 800 $. Категорія є, мабуть, найбільш затребуваною на сучасному ринку комп'ютерної техніки. Вона представлена ​​пристроями, оснащеними досить потужними процесорами і продуктивними відеокартами, що зумовлюють можливість вирішення досить складних задач і використовувати програми досить високої ємності. Крім вирішення найскладніших офісних завдань, вони здатні запускати сучасні ігри на середніх (а деякі - і на найвищих налаштуваннях).
  3. Ігрові комп'ютери. Пристрої високої потужності, вартість яких перевищує 800 $. До цієї категорії відносяться високопродуктивні ПК, вони здатні впоратися з найскладнішими завданнями і відтворювати найважчі ігри на максимальних налаштуваннях, забезпечуючи комфорт ведення гри. Їх недоліком є ​​потреба в ефективному охолодженні, тому деякі моделі характеризуються підвищеним шумом при роботі. Висока вартість ПК даної категорії робить їх менш затребуваними на ринку. Як правило, їх купують професійні геймери або ті, хто дуже захоплений сучасними комп'ютерними іграми.
  4. Комп'ютери спеціалізованого призначення. Цю категорію складають ПК, що збираються індивідуально під конкретні завдання. Як правило, вони оснащуються потужним процесором, продуктивною відеокартою і декількома платами оперативної пам'яті.

Особливості вибору комплектуючих для збірки ПК

1. Корпус

Корпус для комп'ютера

Часто поставляється в комплекті з блоком живлення, хоча завжди є можливість вибрати і придбати ці комплектуючі окремо.

Корпус системного блоку може мати горизонтальне (Desktop) або вертикальне (Tower) виконання. Горизонтальний варіант більш прийнятний для ПК бюджетного або універсального типу, і можуть використовуватися, як настільні пристрої. Такий корпус має компактні розміри і в ньому можна зібрати зручний, недорогий комп'ютер, що працює з невеликим шумом. Але через компактність корпусу в ньому неможливо організувати ефективне охолодження, тому, він не годиться для установки процесорів, що працюють на великій потужності. В окремих модифікаціях даної категорії передбачена установка блоку живлення зовнішнього типу. Таке рішення забезпечує можливість зменшення розмірів корпусу і при цьому забезпечення досить гарного охолодження.

Але все ж більш популярний вертикальний тип корпусу, що випускається практично всіма виробниками, які постачають комп'ютерну техніку. Причому якість їх дуже різноманітна.

Економія при виборі корпусу недоцільна, так як конструкції, які разом з блоком живлення коштують менше 40 $, характеризуються вкрай низькою якістю. Для їх виготовлення використовується тонкий метал, при роботі пристрою чутно деренчання корпусу, відчутна вібрація. Крім того, низькою якістю відрізняються роз'єми і кнопки, в найближчий час вони починають западати, а то і зовсім виходять з ладу. Та й потужність блоку живлення в корпусах даної цінової категорії далеко не завжди відповідає заявленій. Таким чином, зібрати якісний комп'ютер в настільки ненадійному корпусі практично неможливо.

Існує досить простий спосіб визначення якості корпусу - прикинути його вагу. На відміну від дешевих моделей, якісний корпус зшивають з досить товстої сталі і оснащують зсередини елементами жорсткості, що надає корпусу відчутну вагу. Фахівці рекомендують корпуси і блоки живлення від таких виробників як: cougar, aerocool, gamemax, 1st player, Zalman. Вони мають відносно не високу вартість, але разом з тим і більш надійні і продумані.

2. Блок живлення

Джерело живленнБлок живлення для комп'ютерая слід вибирати відповідно необхідній потужності з певним запасом на випадок модернізації комп'ютера. Для більшості пристроїв цілком достатньо джерела потужністю 450 Вт, більший показник потужності потрібен лише найпотужнішим ігровим комп'ютерам. Бажано вибирати модель, оснащену PFC-модуль, який забезпечить стабільну роботу ПК при перепадах напруги.

Система охолодження в будь-якому випадку буде створювати шум. Але не варто віддавати перевагу тиші на шкоду охолодженню, так як постійний перегрів призведе до швидкого виходу пристрою з ладу. Але все ж можна вжити заходів для зменшення шуму.

Для цього слід знати, що: 

  • вентилятор діаметром 80 мм, встановлений на задній панелі блоку живлення, шумить сильніше, ніж вентилятор діаметром 140 мм, вмонтований в його нижній частині;
  • наявність функції інтелектуального регулювання швидкості, з якою обертається вентилятор, також сприяє зниженню рівня шуму.

У будь-якому випадку, в системному блоці необхідно підтримувати належний температурний режим, так як при постійних перегрівах термін коректної діяльності його комплектуючих суттєво скорочується. Наявність одного вентилятора в блоці живлення буде цілком виправдано для ПК з невисокою продуктивністю, зокрема для пристроїв з процесорами, що працюють на 2-х ядрах. В агрегатах більшої потужності потрібна установка додаткових витяжних вентиляторів у верхній частині корпусу, які забезпечать додаткову циркуляцію повітря.

Допускається незначне нагрівання верхньої панелі корпусу при тривалому високому навантаженні на комп'ютерну систему. Якщо ж корпус сильно нагрівається, це є свідченням того, що охолоджувальна система неефективна і потребує вдосконалення.

3. Процесор

Процесор для комп'ютера

Процесор - одна з основних комплектуючих ПК, яка визначає продуктивність комп'ютерної системи. На сьогоднішній день вся комп'ютерна техніка оснащується процесорами двох виробників - Intel і AMD. Продукція кожного з брендів має переваги і недоліки, тому вибір на користь одного або іншого здійснюється в кожному випадку індивідуально, залежно від потреб. Зокрема, для сучасних ігрових комп'ютерів, відтворювати важкі ігри, абсолютно непридатні процесори марки AMD. розроблені до 2016 року.

Що стосується вартості, то сучасні процесори також можна розбити на кілька груп:

  • Процесори вартістю до 50 $ цілком впораються з будь-якими офісними задачами і пошуком інтернет-ресурсів. У цій категорії слід виділити гібриди процесорів з материнськими платами, які за рахунок досить високої інтеграції забезпечують можливість складання недорогих, але надійних ПК, що не створюють при роботі зайвого шуму.
  • В діапазоні 50-100 $ фахівці віддають перевагу процесорам марки AMD, що дозволяють збирати відносно недорогі комп'ютери, здатні підтримувати ігри на налаштуваннях початкового рівня. 
  • У ціновій категорії 100-180 $ вигідно відрізняються процесори лінійки AMD Ryzen, оптимально поєднують продуктивність, енергоефективність та доступні ціни. Процесори даного типу можуть підтримувати ігри, що вимагають великої потужності, на налаштуваннях початкового або навіть середнього рівня. Що стосується процесорів Intel даної цінової категорії, то слід вибирати пристрої 8-го покоління, що характеризуються оптимальним співвідношенням вартості з продуктивністю пристрою. 
  • В категорії процесорів вартістю понад 180 $ слід віддати перевагу продукції Intel, які на однакових відкритих забезпечують FPS до 10% вище, ніж AMD процесори. Крім того, процесор Intel i7-8700 і деякі інші вигідно поєднують продуктивність і вартість. З процесорів AMD даної цінової категорії заслуговують на увагу лінійки Ryzen 5 і 7.
  • Найпотужніші на сьогодні процесори Intel i9 і AMD Ryzen Threadripper. Вони володіють високою вартістю, яка далеко не завжди виправданою. Їх, як правило, купують для найпотужніших ігрових ПК гравці-професіонали. В інших випадках більш важливо дотримуватися балансу між продуктивністю основних компонентів: процесора і відеокарти, дотримання якого цілком можливо при використанні процесорів Intel 7-го покоління або AMD 5-го покоління. 

Інший спосіб класифікації процесорів - за кількістю ядер. Двохядерні процесори цілком годяться для офісної роботи, але не потягнуть важкі ігри. Для універсальних ПК оптимальним варіантом є чотирьохядерні процесори, що працюють в 4 потоки, вони ж можуть потягнути і сучасну гру на налаштуваннях початкового рівня. Для сучасних ігрових ПК краще підібрати чотирьохядерний процесор, який працює в 8 потоків, він забезпечить комфортну гру на налаштуваннях середнього або високого рівня. У професійних ігрових пристроях використовують шести- або восьмиядерні процесори.

4. Материнська плата

Материнска плата для комп'ютера

Материнські плати на ринок комп'ютерної техніки надходять від декількох виробників. Фахівці рекомендують вибирати плати від Asus Gigabyte, msi, asrock мотивуючи вибір підвищеною надійністю продукції даних виробників при тому, що ціни їх відповідають вартості аналогів від інших виробників. Материнські плати даних виробників відрізняються високою якістю, при цьому вони регулярно випускають оновлення з метою усунення недоліків і підтримки нового обладнання. Співробітники ремонтних майстерень стверджують, що плати марки Asus і msi практично не потрапляють в ремонт.

Материнська плата відповідає за злагоджену роботу всіх елементів комп'ютера, тому до її вибору слід ставитися з особливою ретельністю. Причому думка, що чим більше «наворотів» має плата, тим вона краще, є помилковою. Якраз, навпаки, простота конструкції є показником її надійності. Тому не варто гнатися за пристроєм з максимальною кількістю роз'ємів для підключення пам'яті, дисків і т.д., а також з цілою купою інших фішок, без яких можна чудово обійтися, більш того, переважне їх кількість взагалі ніколи не використовується.

У той же час, при виборі материнської плати важливо враховувати:

  • материнська плата і встановлена ​​BIOS версія обов'язково повинні бути сумісні з обраним процесором і модулями оперативної пам'яті;
  • якщо ви вибрали процесор, TDP якого перевищує 80W, на системі, що забезпечує живлення процесора, повинен бути встановлений радіатор;
  • на платі має бути не менше 2-х USB роз'ємів (3.0 / 3.1);
  • рекомендується також оснащення плати роз'ємами M.2 і USB Type-C, а також HDMI (якщо передбачається вбудовування в процесор відеокарти);
  • краще вибирати плату з високим радіатором (більше 1 см) на чіпсеті.

Рекомендується також віддавати перевагу платам, оснащеним тільки твердотільними конденсаторами, що характеризуються більш високою надійністю.

Що стосується інших параметрів, то їх вибір не є настільки значущим:

  • в будь-якій сучасній материнській платі встановлюється не менше 4-х портів SATA, чого цілком достатньо для побудови схем будь-якої конфігурації;
  • навряд чи буде потрібно більше 2-х роз'ємів для пам'яті;
  • в звуковому кодеку також навряд чи стане в нагоді більше 2-х каналів.

5. Відеокарта

Відеокарта для комп'ютера

Особливу увагу на вибір відеокарти слід звернути, якщо вона призначається для ігрового комп'ютера, так як саме в таких пристроях на неї покладається велике навантаження. Для таких пристроїв краще зупинити вибір на дискретній відеокарті. Що стосується офісних або простих домашніх ПК, то практично будь-яка сучасна відеокарта зможе забезпечити продуктивність, необхідну для забезпечення їх коректної роботи.

Досить часто в побудові комп'ютерної конфігурації використовуються гібридні процесори з вбудованою відеокартою. До 2016 року оптимальним варіантом для таких конфігурацій були чотириядерні гібридні AMD процесори, на основі яких можна було створити відносно недорогі універсальні комп'ютерні системи, які характеризуються досить хорошою продуктивністю, як самого процесора, так і вбудованої в нього відеокарти, а також економним енергоспоживанням і невисоким шумовим рівнем .

Сьогодні хорошим варіантом серед гібридних процесорів вважаються AMD 2200G або 2400G, оснащені відеокартами швидкої дії Radeon Vega 8 або Radeon Vega 11, здатні забезпечити продуктивність, близьку до продуктивності дискретної відеокарти. У процесорах Intel добре себе проявляють вбудовані відеокарти HD 530, HD 630 або Iris. Їх продуктивності цілком достатньо для вирішення будь-яких офісних завдань, а також для ведення сучасної гри на налаштуваннях початкового рівня.

Але особливістю будь-якої вбудованої відеокарти є використання ними оперативної пам'яті ПК, що значно обмежує їх швидкість. Тому будь-який геймерський комп'ютер потребує оснащення дискретною відеокартою достатньої потужності.

Найбільш важливою характеристикою при виборі відеокарти для ігрового комп'ютера є використовуваний нею графічний процесор (GPU), на який покладається виконання всіх обчислювальних операцій. Що стосується графічної пам'яті, то вона не бере участі в обробці даних, а тільки зберігає їх, тому її ємність менш значима.

Для ігор FullHD для відеокарт різної потужності потрібно пам'ять наступного обсягу:

•    для дешевих малопотужних відеокарт відеопам'ять більше 1 Гб не буде потрібно, так як потужність чіпа не дозволяє обробляти більший обсяг інформації;

•    відеокарти бюджетної категорії (GT 1030, GTX 1050 і ін.) Оснащуються пам'яттю до 4-х Гб;

•    відеокарти середньої потужності (RX 580, GTX 1060 і ін.) Здатні без затримки обробляти дані обсягом до 6-ти Гб;

•    відеокарти GTX 1070, RTX 2070 і інші пристрої, що володіють найвищою потужністю, можуть оснащуватися пам'яттю в 6 - 8 Гб, більший запас пам'яті не знадобиться.

Відеопам'ять, обсяг якої перевищує 8 Гб, можуть використовувати хіба що професійні гравці, що ведуть гру в UltraHD на максимально високих налаштуваннях, а також гравці, які використовують при веденні гри аксесуари (окуляри і шоломи), що дозволяють максимально занурюватися у віртуальну реальність.

Якщо вибирати відеокарти, виходячи з оптимального співвідношення таких параметрів, як ціна і продуктивність пристрою, то кращими представниками для різних цінових категорій будуть:

•    GeForce GTX 1050 – з категорії бюджетних відеокарт;
•    RX 580 – з відеокарт середньої продуктивності;
•    GeForce RTX 2070 – серед потужних відеокарт. 

Дуже важливий вплив на коректність роботи відеокарти має правильно організоване охолодження, тому при виборі пристрою слід поцікавитися системою охолодження. Щоб виключити передчасний вихід відеокарти з ладу, не слід вибирати пристрої з пасивним охолодженням, хоча вони і характеризуються тихою роботою. Щоб забезпечити тиху роботу відеокарти активного типу, слід вибирати пристрій, оснащений радіатором і кулером максимального розміру.

Не слід спокушатися при виборі заявленої високої продуктивністі відеокарт OverClock. Вони дійсно мають більшу продуктивність, ніж їх аналоги інших виробників, але при цьому досить часто виходять з ладу.

Взагалі, якщо вибирати за критерієм надійності, то тут лідирують відеокарти Asus, Msi характеризуються грамотною конструкцією, надійною елементною базою і якісною системою охолодження.

6. Оперативна пам'ять

Оперативна пам'ять для комп'ютера

Якщо аналізувати якість модулів оперативної пам'яті від різних виробників, то лідерами будуть такі бренди, як Samsung, Kingston, Hynix, Crcial, goodram продукція яких відрізняється високою надійністю.

Бездоганна робота оперативної пам'яті протягом тривалого часу багато в чому залежить від її частоти. Причому, тут має місце зворотна залежність - модулі, що працюють на стандартних частотах, є більш надійними, ніж дорогі розігнані модулі, що використовують високі частоти. Якщо при цьому врахувати, що на швидкість роботи комп'ютерної системи частота оперативної пам'яті надає несуттєвий вплив, то гнатися за частотою на шкоду якості навряд чи буде доцільним рішенням. Задуматися про вибір високочастотного модуля оперативної пам'яті можна хіба що при складанні потужного високопродуктивного комп'ютера.

Модулі пам'яті зі стандартною частотою представлені двома типами: DDR3, здатний розвивати частоту до 1866 МГц, і більш сучасний - DDR4, що працює на частоті до 2666 МГц. Їх вартість мало відрізняється, тому рекомендується купувати більш сучасний модуль DDR4, тим більше що материнські плати, розроблені під процесори нового покоління, з модулями DDR3 несумісні. Хоча при складанні недорогих комп'ютерів, на які не покладаються супер-завдання, DDR3 можна використовувати.

Об'єм оперативної пам'яті на швидкість роботи комп'ютерної системи не впливає, тому гнатися за модулями високої ємності не має сенсу. Так для коректної роботи ОС Windows до 10-ї версії включно цілком достатньо до 1,5 Гб пам'яті. Тому

•    для комп'ютерів офісного призначення цілком достатньо оперативної пам'яті об'ємом 2-4 Гб;
•    для універсальних варіантів підбираємо пам'ять об'ємом 8 Гб, що дозволить завантажувати і відтворювати ігри;
•    для ігрових комп'ютерів досить модуля оперативної пам'яті об'ємом 16 Гб;
•    в професійних ігрових комп'ютерах, що працюють на високій потужності, встановлюють пам'ять ємністю 32 Гб.

При виборі модуля оперативної пам'яті ємністю 4 Гб і більше, слід використовувати 64-розрядну ОС Windows. При складанні комп'ютера одному модулю оперативної пам'яті високої ємності слід віддати перевагу два модуля меншого обсягу. Таке рішення при побудові конфігурації забезпечить можливість роботи ПК в двоканальному режимі доступу до пам'яті, забезпечуючи більш високу продуктивність. Особливо істотний вплив двоканальний режим має на продуктивність відеокарти, вбудованої в процесор.

7. Жорсткий диск

SSD диск для комп'ютера

В сучасних комп'ютерних конфігураціях використовуються жорсткі диски 2-х типів: HDD - традиційні магнітні диски і SSD - більш сучасні твердотільні диски електронного типу. Кожному з видів властиві свої переваги і недоліки. Твердотільні диски мають більш високі показники швидкості, ніж їхні старші побратими, але поступаються їм в ємності (співвідношення ємність / вартість у SSD дисків значно нижче, ніж у HDD). Ще один істотний недолік твердотільних дисків - нездатність зберігати інформацію протягом тривалого часу. Прискорює втрату інформації дисками даного виду відключення живлення, підвищена температура, ступінь зношеності накопичувача.

Виходячи з характеристик дисків різного типу, фахівці по збірці ПК пропонують оптимальне рішення - використання при побудові конфігурації дисків обох типів, на один з яких (HDD-диск) покладається завдання зберігання даних, а інший забезпечить швидку роботу операційної системи.

SSD диски, в свою чергу, представлені двома модифікаціями: SSD SATA і вдосконалені SSD M.2 NVMe. Останні забезпечують значно збільшену швидкість, а їх ціна останнім часом не дуже перевищує вартість попередників, тому є всі передумови, щоб віддати перевагу саме цьому варіанту, але при цьому слід перевірити його сумісність з материнською платою.

Необхідний обсяг диску залежить від призначення ПК. Так, для виконання стандартних завдань на неігровому ПК, досить оснастити його твердотілим диском місткістю 120Гб, а для зберігання інформації можна використовувати жорсткий диск (оптимальний варіант 3.5 "). Якщо врахувати, що для запису і зберігання сучасної гри потрібно більше 100 Гб, то в ігровому комп'ютері повинен бути встановлений HDD диск об'ємом не менше 2 ТБ. В якості додаткового диска рекомендується встановити SSD-диск M.2 NVMe, ємністю 250 Гб.

При покупці HDD дисків необхідно звернути увагу на вирізи, що знаходяться на його нижній частині. Глибокі вирізи сприяють більш ефективному охолодженню пристрою. Крім того, вони свідчать про використання в конструкції невеликої кількості пластин достатньої ємності, який спрощує конструкцію і зменшує її схильність до перегріву.

Взагалі перегріву менше піддаються HDD-диски на 5400-5900 rpm, вони також характеризуються низьким рівнем шуму, хоча працюють трохи повільніше. Більш швидкі HDD-диски на 7200 rpm, навпаки, схильні до перегрівання, трохи шумлять і створюють низкочастотную вібрацію, яка призводить до своєрідного «гудіння» ПК при роботі. SSD диски таких проблем не створюють, вони працюють безшумно і не схильні до перегрівання.

8. Привід оптичних дисків

Диски оптичного типу поступово відходять в минуле, що обумовлено розвитком технологій зв'язку, які обумовлюють можливість завантажити в Інтернет мережі будь-яку необхідну інформацію. Але все ж в деяких сім'ях на оптичних дисках зберігаються записи сімейного архіву (урочистих подій, відеофільмів та іншої інформації, що представляє сімейну цінність). Тому при складанні комп'ютера можна встановити привід оптичних дисків, хоча б для того, щоб перенести ці дані на більш сучасні носії. Якщо ви плануєте і надалі користуватися застарілими дисками, то привід для них слід вибирати серед продукції від надійних виробників, таких як LG або Asus.

Оптимальні варіанти збірки комп'ютерних конфігурацій

У наступній добірці пропонуються комп'ютерні конфігурації, підібрані з міркувань забезпечення, надійності і комфортності експлуатації ПК. Певні комплектуючі в пропонованих варіантах можна замінити, але не варто при цьому далеко йти від запропонованих характеристик, а також змінювати виробника.

У запропонованих варіантах використовуються, як Intel, так і AMD процесори, переважне їх більшість оснащується оперативною пам'яттю DDR4 конфігурації, хоча в найдешевших представлений варіант з DDR3. Якщо в збірці застосовується SSD-диск, то рекомендується використовувати накопичувачі Kingston UV400, що характеризується високою продуктивністю або моделі бренду Samsung. У збірках не передбачено використання приводу для оптичних дисків, але при необхідності, його можна додати, на вартість це суттєво не вплине. У зазначену вартість також не входить вартість ОС і ПО.

Якщо ви впевнені в своїх знаннях, і готові самостійно виконати збірку, то проявіть терпіння, і уникайте при роботі застосування грубої фізичної сили, особливу обережність слід проявити при поводженні з сокетом процесора, а також роз'ємом живлення на «материнці». Щоб функціональність процесора можна було використовувати максимально, потрібно оновити програмне забезпечення BIOS до останньої версії.

Комп'ютер бюджетної категорії з майже безшумною роботою

Назва Ціна, у.е.
Корпус Vinga CS302B (або аналогічний безшумний mini-ITX корпус із зовнішнім блоком живлення 400 Вт) 45
SSD-диск Kingston SSDNow UV400 120 Gb (SUV400S37/120G) 25
Материнська плата з вбудованим Dual-Core Intel Celeron J1800 105
Оперативна пам'ять Kingston ValueRAM DDR3 4Gb 1600GHz (KVR16N11S8/4) 35
Всього 210

Комп'ютер, зібраний в даному корпусі, має компактні розміри, 4-хядерний процесор забезпечує його швидку роботу. Недорогий пристрій чудово виконає будь-яку офісну задачу, забезпечить комфортний пошук і спілкування в Інтернет мережі і впорається з роллю мультимедійного центру. Більш того, на ньому можна запускати простенькі ігри типу Zuma, потягне і кілька важче, але найсучасніші ігри йому не «по зубах». Обрана модель SSD-диска забезпечує високу швидкість Інтернету і швидкодія програм.

При цьому вартість системного блоку невисока, якщо укомплектувати його всім відсутнім до повноцінної системи, то він буде коштувати не набагато більше, ніж ноутбук бюджетної категорії.

ПК універсального призначення

Назва Ціна, у.е.
Корпус Zalman Z1 Black + блок живлення Chieftec APS-550SB (чи корпус іншого виробника + блок живлення від 400 Вт + кулер) 95
HDD-диск WD Caviar 1000GB WD10EZRZ 45
Оперативна пам'ять, комплект Kingston HyperX DDR4 2х4Gb 2666GHz (HX426C15FBK2/8) 75
На AMD  
Процесор AMD Ryzen 3 2200G BOX 95
Материнска плата Asus A320M-K 65
На Intel  
Процесор Intel i3-8100 BOX 130
Материнска плата Asus PRIME H310M-K 65
Всього на AMD 375
Всього на Intel 410

Результатом такої збірки є відносно недорогий ПК з хорошою працездатністю. В обох випадках застосовуються продуктивні процесори, оснащені вбудованою відеокартою. Поряд з ємнісною оперативною пам'яттю (8Гб), вони забезпечують комфортну експлуатацію комп'ютера. Йому доступне відтворення сучасних ігор на початкових (а іноді - і на середніх) налаштуваннях. Ігрові можливості ПК можна збільшити, додавши відеокарту GeForce 1060 або зі схожими характеристиками. Варіативність збірки дозволяє підібрати оптимальну конфігурацію, враховуючи, що процесор Intel відрізняється кращою продуктивністю, а в AMD вбудована відеокарта, всього трохи поступається за швидкістю дискретної моделі GeForce 1030.

Ігровий ПК бюджетної категорії

Назва Ціна, у.е.
Корпус Zalman Z1 Black + блок живлення Chieftec APS-550SB (чи корпус іншого виробника + блок живлення від 450 Вт + кулер) 95
HDD-диск WD Caviar 2000GB WD20EZRZ 65
Відеокарта ASUS Radeon RX 570 4Gb EX-RX570-4G 200
Оперативная пам'ять, комплект Kingston HyperX DDR4 2х4Gb 2666GHz (HX426C15FBK2/8) 75
На AMD  
Процесор AMD Ryzen 3 2200G BOX 95
Материнска плата Asus A320M-K 65
На Intel  
Процесор Intel i3-8100 BOX 130
Материнска плата Asus PRIME H310M-K 65
Всього на AMD 595
Всього на Intel 630

Недорогий комп'ютер для початківців геймерів. відрізняється компактними розмірами і тихою роботою. Обидва рекомендованих процесора характеризуються хорошою продуктивністю при доступній вартості. Досить потужна відеокарта і 8 Гб оперативної пам'яті забезпечує комфортну гру на налаштуваннях середнього рівня, а в деяких іграх дозволяє здійснювати і налаштування високого рівня. Варіант з процесором Intel коштує ненабагато дорожче, але працює в прискореному режимі.

Ігровий ПК середньої категорії

Назва Ціна, у.е.
Корпус Zalman Z1 Black + блок живлення Chieftec APS-550SB (чи корпус іншого виробника + блок живлення від 500 Вт + кулер) 95
SSD-диск для системи Samsung 970 EVO 500 Gb M.2 NVMe (MZ-V7E500BW) 140
HDD-диск WD Caviar 2000GB WD20EZRZ 65
Відеокарта Asus PH-GTX1060-6G 310
Оперативна пам'ять, комплект Kingston HyperX DDR4 3200GHz 2x8Gb (HX432C16PB3K2/16) 170
На AMD  
Процесор AMD Ryzen 5 2600 BOX 190
Материнска плата Asus PRIME B350-PLUS 110
На Intel  
Процесор Intel Core i5-8400 BOX 230
Материнска плата Asus Prime H370-PLUS 135
Всього на AMD 1080
Всього на Intel 1145

Гарний ігровий пристрій, оснащений процесорами досить високого рівня, продуктивною відеокартою, а також твердотілим накопичувачем досить швидким і ємним. Все разом утворює конфігурацію, що забезпечує комфортне проведення часу за грою на максимально високих налаштуваннях.

Професійний ігровий ПК

Назва Ціна, у.е.
Корпус Zalman Z3 Plus + блок питания Chieftec APS-600SB (чи корпус іншого виробника + блок живлення від 600 Вт + кулер) 115
SSD-диск для системи Samsung 970 EVO 500 Gb M.2 NVMe (MZ-V7E500BW) 140
HDD-диск WD Caviar 2000GB WD20EZRZ 65
Відеокарта Asus GeForce RTX 2070 8GB (DUAL-RTX2070-8G) 600
Оперативна пам'ять, комплект Kingston HyperX DDR4 3200GHz 2x8Gb (HX432C16PB3K2/16) 170
На AMD  
Процесор AMD Ryzen 7 2700 + кулер 280
Материнска плата Asus PRIME X370-PRO 140
На Intel  
Процесор Intel Core i7-8700 + кулер 360
Материнска плата Asus TUF Z390-PRO GAMING 200
Всього на AMD 1510
Всього на Intel 1650

Потужний пристрій, якому під силу будь-яка важка програма, в тому числі будь-яка сучасна гра. Він швидко реагує на будь-яку команду, а його потужності достатньо, щоб вести будь-яку гру на ультрависоких налаштуваннях якості, повністю занурюючись у віртуальний світ. При роботі з інтернет-ресурсами, він дозволить відкрити будь-яку кількість вкладок, які не зменшать швидкість завантаження.

Ігровий комп'ютер підвищеної потужності

Назва Ціна, у.е.
Корпус Zalman Z3 Plus + блок питания Chieftec APS-650SB (чи корпус іншого виробника + блок живлення від 650 Вт + кулер) 130
SSD-диск для системи Samsung 970 EVO 1000 Gb M.2 NVMe (MZ-V7E1T0BW) 280
HDD-диск WD Caviar 4000GB WD40EZRZ 110
Відеокарта Asus GeForce RTX 2080 8GB (DUAL-RTX2080-8G) 800
Оперативна пам'ять, комплект Kingston HyperX DDR4 3200GHz 4x8Gb (HX432C16PB3K4/32) 340
На AMD  
Процесор AMD Ryzen 7 2700X + кулер 360
Материнска плата Asus PRIME X370-PRO 140
На Intel  
Процесор Intel Core i9-9900K + кулер 680
Материнска плата Asus TUF Z390-PRO GAMING 200
Всього на AMD 2160
Всього на Intel 2540

Дуже потужний ігровий або геймерський комп'ютер, оснащений високотехнологічною відеокартою і процесорами, що забезпечують високу швидкість роботи пристрою при виконанні завдань будь-якої складності. Всі комплектуючі підібрані з оптимально високими характеристиками, але без надмірностей. Ємний і швидкісний твердотільний диск забезпечує гранично швидке завантаження. Комп'ютер характеризується високою швидкістю реагування і потужністю, і здатний реалізувати найвищі вимоги або якісно відтворити найважчу гру.

Комп'ютер має істотний запас потужності, що забезпечить його працездатність в найближчі роки і можливість комфортного відтворення ігор, які ще тільки знаходяться на стадії розробки. Пристрій має всі можливості для гарного розгону, але краще цим не зловживати. Таким чином, представлена ​​конфігурація є оптимальним варіантом поєднання високих експлуатаційних можливостей пристрою і його вартості.

Отже, самостійно підібрати комплектуючі для комп'ютера, який буде повністю відповідати вашим вимогам, не так вже й складно. Але якщо ви все ж довірите настільки відповідальне завдання професійному збирачеві, скориставшись наведеними вище порадами, ви зможете цілком компетентно пояснити йому, що саме вам потрібно, і навіть в деякій мірі проконтролювати вибір збирача.

Якщо ви все ж таки вирішите придбати комп'ютер фабричної збірки, керуючись нашими порадами, вам буде простіше підібрати варіант, відповідний вашим вимогам.

Комп'ютери українського виробника Impression Electronics

Якщо ви збираєтеся придбати комп'ютер в Україні, то доцільним буде вивчити пропозиції українського ринку. На особливу увагу заслуговують пристрої торгової марки Impression. Під брендом поставляється широкий асортимент комп'ютерів в різній ціновій категорії, здатні вирішувати завдання різної складності: від роботи з простими офісними програмами, до відтворення самих «просунутих» комп'ютерних ігор.

Комп'ютери Impression коштують дешевше своїх зарубіжних аналогів, при цьому для їх складання використовуються високоякісні комплектуючі від перевірених виробників.

Розглянемо кілька моделей:

1.    Impression Initio I1215

Один з найбільш доступних варіантів виробника. Системний блок зібраний в корпусі Vinga CS302B 400 Вт, оснащений 2-ядерним процесором Intel Celeron J1800, який поставляється в комплекті з «материнкою», відкритий Intel® HD Graphics і оперативною пам'яттю DDR3 конфігурації об'ємом 4 Гб. У пристрої використовується твердотільний накопичувач об'ємом 240 Гб. У комп'ютері також встановлено привід для оптичних дисків. Вартість системного блоку всього 5300 грн, при цьому він цілком підійде для роботи в невеликому офісі або для використання вдома.
2.    Impression HomeBox I1322

Модель виконана в корпусі GAMEMAX MT522, оснащеному джерелом живлення FAN LED 450 Вт. Конфігурація побудована на основі 4-ядерного процесора AMD Athlon X4 950 і відеокарти NVIDIA® GeForce® GTX 1050 (2 Гб), оснащено оперативною пам'яттю на 8 Гб (конфігурація DDR4), і двома накопичувачами жорсткого типу: HDD, об'ємом 1 Тб і SSD, ємністю 120 Гб. Модель являє собою доступний універсальний ПК, який з легкістю впорається з будь-якими офісними завданнями, забезпечить комфортне користування Інтернетом і відтворення комп'ютерних ігор на налаштуваннях середнього рівня. Таким чином, комп'ютер готовий задовольнити вимоги всіх членів сім'ї. Вартість моделі - 13 000 грн.

3.    Impression Game I1280

Потужний, продуктивний ігровий комп'ютер, зібраний в корпусі ZALMAN N2 600 Вт на основі процесору Intel Core i7-8700 (6 ядер). Модель укомплектована відеокартою NVIDIA® GeForce® GTX 1660 (6 Гб), двома жорсткими дисками: HDD (2Тб) і SSD (240 Гб), що забезпечує високу швидкість його реагування на будь-яку команду і хороший запас пам'яті. Також в комп'ютері використовується оперативна пам'ять DDR4 об'ємом 16 Гб. Потужний, швидкодіючий пристрій легко справляється з будь-якими завданнями, а грати в будь-яку професійну гру дозволяє на максимальних налаштуваннях.
4.     Impression Game I1287 

Потужний ігровий комп'ютер для професійних геймерів, готових платити за максимальний комфорт гри. Конфігурація зібрана в корпусі ZALMAN N2 600 Вт на основі процесору Intel Core i7-8700K (6 ядер). Оснащений відеокартою NVIDIA® GeForce® RTX 2080 на 8 Гб і оперативною пам'яттю на 32 Гб DDR4 конфігурації, а також двома жорсткими накопичувачами HDD (2 Тб) і SSD (240 Гб).

Такий комп'ютер не тільки забезпечить швидке завантаження гри і її відтворення на ультра високих налаштуваннях якості, але і позбавить від проблем з удосконаленням на найближчі роки, так як має запас потужності для найважчих ігор. які ще перебувають на стадії розробки. Вартість комп'ютера - 60 600.

Це тільки окремі представники численного сімейства комп'ютерів Impression. Переглянувши асортимент даного бренду, і, скориставшись нашими порадами щодо вибору, ви, напевно, оберете пристрій, відповідно до ваших очікувань і фінансових можливостей.