Ssd для компьютера

У геймерському ПК важливі характеристики кожної комплектуючої. І хоча, збираючи комп'ютер для гри, в першу чергу, приділяють увагу потужності процесора і відеокарті не можна забувати про жорсткий диск. Як відомо, SSD-диски забезпечують максимально швидку реакцію комп'ютера на ваші дії, тому має сенс використовувати такий накопичувач замість традиційного HDD-диска. Але якщо вже вибирати SSD диск, то це повинен бути не SATA-SSD, а флеш-накопичувач (турбо-SSD). Це диски нового покоління, що використовують NVMe протокол для передачі інформації за допомогою PCI-Express. 

Така технологія дозволяє досягти значно більшої швидкості передачі. Турбо-накопичувачі завойовують все більшу популярність серед геймерів, тому виробники наповнюють ними ринок, але вартість їх все ж залишається досить високою. Хоча це не зупиняє справжніх геймерів, і вони все частіше готові інвестувати кошти в її розвиток. 

Переваги турбо-SSD

Вибір HDD не представляє особливих труднощів, так як вибору практично не було, досить було купити диск необхідного обсягу. З появою SSD-дисків вимоги до вибору накопичувача підвищилися. SATA-інтерфейс користувався протоколом AHCI і драйвером для традиційних накопичувачів, що не відрізняються високими показниками швидкості. Передача за допомогою SATA-600 не могла становити більше 600 Мб / с. Але, якщо вивчити характеристики найбільш продуктивних SSD SATA накопичувачів, то вони вже зараз досягають швидкості даних 540-550 Мб / с, тобто, запасу для подальшого зростання практично не залишилося. 

І хоча флеш-накопичувачі, що поставляються на сучасний ринок, мають усе більшу швидкість, можливості SATA стають для них своєрідним гальмом. Обійти швидкісні обмеження стало можливим, якщо використовувати з'єднання, які застосовувалися для підключення відеокарт - PCIe-роз'єми. Одна така лінія здатна передавати дані зі швидкістю 1 Гб / с. Для підключення накопичувача використовується кілька таких ліній, що дозволяє забезпечити ще більшу швидкість. Так, модель Samsung 960 Pro, що є на сьогоднішній день найбільш прогресивною, здатна забезпечити швидкість 2702 Мб / с (при читанні). Дискам, що підтримує SATA інтерфейс, такі показники швидкості недоступні.

При цьому окремі моделі накопичувачів, що підтримують NVMe протокол, мають розміри, що не перевищують 2-х см, що робить їх ідеальним варіантом для планшетів і нетбуків. Слід зазначити, що новий інтерфейс не використав повністю свій потенціал, але його можливості на сучасному етапі обмежені флеш-пам'яттю, а також властивостями контролерів носіїв даних.
Роз'єми для турбо-SSD

Купуючи турбо-SSD, необхідно підібрати відповідний форм-фактор. Турбо-SSD представлені двома видами: 

1.    Планки пам'яті, що встановлюються в слоти M.2 типу
Деякі творці SSD накопичувачів поставляють їх разом з ПО, здатним здійснювати аналіз NVMe-SSD. Бренд Intel поставляє таке ПО під назвою Solid-State Drive Toolbox. Використання такого ПО актуально для кілька застарілих материнок, в яких слот M.2 узгоджується тільки з шинами SATA. При складанні нових комп'ютерних конфігурацій все йде набагато простіше: сучасні материнки оснащені роз'ємами M.2 з PCIe-з'єднанням і можуть працювати відповідно NVMe протоколу, що усуває всі перешкоди використання турбо-SSD-накопичувачів. 

2.    Картами розширення, що встановлюються в PCIe-роз'єм
Такі карти використовуються для модернізації застарілих систем, за умови, що на материнці є трохи зайнятий відкритий PCIe роз'єм. Перш, ніж зробити вибір, слід уточнити, чи передбачений в материнській платі відповідний інтерфейс . 

PCIe-адаптер

SSD-накопичувачі, що підтримують PCIe інтерфейс, забезпечує передачу даних зі швидкістю вище 2,5 Гб / с. Диски з інтерфейсом M.2 компанія OCZ, поставляє в комплекті з PCIe адаптером, що забезпечує більш високий результат передачі даних (адаптер дає виграш в швидкості близько 130 Мб / с). 
Не слід також скидати з рахунків, що перегрів SSD-диска сприяє зниженню швидкості. Щоб його попередити, адаптер під Angelbird Wings PX1, оснащений радіатором, який запобігає перегріванню накопичувача Samsung 950 Pro. 

Швидкість реакції
Збільшення швидкості передачі інформації безпосередньо впливає на швидкість завантаження програм і файлів. Але все ж головним чинником, що обумовлює прискорення роботи Windows і ведення гри в системах, оснащених SSD-накопичувачем, є незначний параметр латентності. Під латентністю мається на увазі проміжок часу від моменту відправки запиту до отримання даних. І залежить ця величина не тільки від швидкодії накопичувача, але і від часу доступу до його пам'яті, а воно варіюється в широкому діапазоні, в залежності від характеру звернень. Максимальної швидкості можна досягти тільки при послідовному читанні. При виконанні цієї операції врозкид швидкість істотно менше . 

Тестування накопичувачів SSD на латентність вивчалася при вимірах типу Input / Output (введення / виведення), що мають на увазі підрахунок числа операцій «читання / запис», здійснюваних протягом секунди при роботі з блоками пам'яті, які розташовуються послідовно. Показник IOPS (кількість операцій введення / виводу за секунду) є однією з ключових характеристик продуктивності SSD-диска. 

Тестування SSD за цим параметром показало наступне:

1.    Найкращий результат показала модель OCZ RD400. Її IOPS при записі склало 43 974. Що стосується читання, то тут значення IOPS істотно нижче, воно склало всього 18 428. 

2.    Далі слідує лідер загального рейтингу - накопичувач Samsung 960. Він також продемонстрував неоднорідність IOPS в співвідношенні 42: 175 - під час запису, 29 233-при читанні. 

3.    А ось накопичувач Zotac демонструє однорідність показника IOPS в процесі запис / читання, він становить близько 35000. 

4.    Низькі результати показав накопичувач Kingston HyperX Predator з показниками 17800 IOPS - запис і 23 000 IOPS - читання. Але цей результат був цілком передбачуваним, так як диск все ще користується для передачі даних протоколом AHCI. Робота за цим протоколом здійснюється в одну чергу, розмір якої становить 32 команди, що при значному навантаженні сприяє накопиченню даних. Протокол NVMe, навпаки, розпараллелює процеси, забезпечуючи можливість виконання до 65 536 команд, працюючи з декількома чергами запитів.

Рейтинг накопичувачів SSD NVMe типу за критерієм ціна / якість 

Слід зазначити, що в міру наповнення ринку турбо SSD, намічається тенденція зниження їх цін. Дешеві накопичувачі, що підтримують NVMe протокол, вже зрівнялися за вартістю з SATA-дисками. Нижче наведені моделі SSD NVMe накопичувачів, лідируючі по співвідношенню ціна / якість: 
•    Samsung 970 EVO 1TB. Компактний, швидкий і при цьому недорогий накопичувач з достатнім розміром дискового простору, який показав високу продуктивність при тестуванні.  Серед недоліків – невисокий темп записи. 
•    Adata Gammix S11 480GB. Володіє сучасним інтерфейсом, забезпечує високу швидкість. Але сумісний не з усіма материнськими платами.
•    Samsung 970 PRO 500GB. Надійний, продуктивний накопичувач, який відповідає вимогам, що пред'являються до сучасних комп'ютерних конфігурацій. 
•    Kingston A1000 на 960GB или 480GB. Гідна швидкість за прийнятною ціною. 
•    Samsung 970 PRO 1TB. Продуктивний накопичувач, що забезпечує безпомилковість процесів зчитування / запису з досить високою швидкістю. Відрізняється поліпшеним теплоотводом і підтриманням оптимальної температури накопичувача в автоматичному режимі.
•    Western Digital Black 1TB. Продуктивний накопичувач, готовий до роботи при найвищих навантаженнях. Безперебійна робота забезпечується інноваційним управлінням енергоспоживанням.
•    Samsung 960 Pro 512GB (MZ-V6P512). Один з найбільш багатообіцяючих накопичувачів останнього покоління. 
•    Samsung 960 EVO 1TB (MZ-V6E1T0).  Недорогий накопичувач, який зібрав в собі кращі характеристики.