5 критеріїв вибору системного блоку комп'ютера для пк

Купівля системного блоку для ПК - дуже відповідальне завдання, адже від його вибору залежить, наскільки ефективно і довго служитиме вам комп'ютер. Системний блок оснащений безліччю комплектуючих, характеристики яких слід уважно вивчити, щоб зробити правильний вибір.

Мета цієї статті - допомогти покупцеві орієнтуватися в видах комп'ютерних збірок і характеристиках комплектуючих. Володіючи цією інформацією, буде простіше підібрати варіант ПК для реалізації певних завдань (роботи з документами, перегляду кінофільмів, ведення ігор і т.д.). 

Головним критерієм при виборі системного блоку є відповідність пристрою поставленим завданням. Залежно від призначення розрізняють три типи ПК:

  1. Ігрові ПК

Вибираючи системний блок для ігрового комп'ютера, слід враховувати, що ігрова індустрія розвивається стрімкими темпами, тому щоб насолоджуватися комфортною грою, необхідно підбирати комплектуючі, що відповідають останнім вимогам. Сучасні ігрові комп'ютерні конфігурації коштують чимало, але при цьому забезпечать максимально реалістичну картинку, виключать гальмування системи і розрив кадрів. Крім того, ігровий ПК без проблем впорається з такими завданнями, як відеомонтаж, робота з графічними редакторами і т.д.

  1. Мультимедійні ПК

Такі комп'ютери відносяться до середнього цінового сегменту. Вони забезпечать комфортне прослуховування музики і перегляд відео, а також користування будь-якими інтернет-ресурсами. На такому ПК також можна відтворювати деякі ігри, які не пред'являють високих вимог.

Щоб ПК оптимально відповідав вашим вимогам, слід врахувати наступне:

  • Шанувальникам VR-технологій слід подбати, щоб відеокарта підтримувала відповідні аксесуари.

  • Щоб ПК відтворював мультиканальний звук, він повинен бути оснащений вбудованим аудіо інтерфейсом. В крайньому випадку хороший звук можна забезпечити за допомогою вбудованого в материнську плату аудіочіпу, що підтримує акустичну систему 5.1 або 7.1 формату, цього буде цілком достатньо для домашньої вечірки.

 

  1. ПК для офісу, навчання або роботи вдома

Збірка, що володіє невисокою вартістю, але при цьому здатна ефективно вирішувати такі завдання, як: робота з текстовими редакторами, ведення бухгалтерії та діловодства, користування електронною поштою та іншими інтернет-ресурсами. Підтримує такий ПК і IP-телефонію, і Skype. З його допомогою можна переглядати відеоролики або спілкуватися в соцмережах і навіть відтворювати найпростіші ігри.

Критерії вибору системного блоку

  1. Материнська плата

Найбільш Важливими параметрами при виборі материнської плати є:

  • Кількість слотів для підключення оперативної пам'яті. Їх має бути не менше 2-х, так як більш високої продуктивності можна досягти, розділивши оперативну пам'ять на дві планки (наприклад, 2 планки по 4 Гб, замість однієї на 8 Гб). Крім того, додатковий слот стане в нагоді в разі модернізації конфігурації ПК.

  • Підтримка розгону (важливо для ігрових ПК, оснащених відповідним процесором).

Що стосується дизайну плати, оснащення її підсвічуванням і інших наворотів, то потребу в них кожен вирішує для себе індивідуально, слід тільки враховувати, що всі ці доповнення впливають на вартість самої плати і системного блоку в цілому.

 

  1. Процесор

Процесори для ПК

Вибір процесора необхідно здійснювати відповідно до призначення комп'ютера:

  • Для офісного ПК цілком достатньо чотириядерного процесора. Більш спрощений варіант - двоядерний процесор з 4-ма і більше потоками. Його можна використовувати, якщо не передбачається роботи в Photoshop і інших вимогливих програмах. Важливо також покоління процесора. Наприклад, 4-ядерний процесор Intel iIntel i3 8-го покоління забезпечить таку ж працездатність, як і i5 сімейства Kaby Lake.

  • Для системного блоку домашнього мультимедійного ПК підійде практично будь-який 4-ядерний процесор, бажано тільки, щоб була досить висока тактова частота.

  • Більш високі вимоги до процесора ігрового ПК, так як сучасні ігри вимагають досить високої потужності. Для ігрових комп'ютерів краще встановлювати процесор на 6-ть або навіть 8 ядер, що забезпечить запас потужності на нові ігри. Дуже до речі тут буде центральний процесор з розблокованим множником, тобто під розгін, що забезпечує істотний приріст продуктивності (У AMD процесорів наявність розгону позначається. «Х», в процесорах Intel – буквой «К»).

Сучасні процесори AMD (RYZEN 5 або 7) або Intel Core i5, i7 8-го покоління забезпечують чудову продуктивність навіть на заводських налаштуваннях.

 

  1. Відеокарта

Відеокарта для ПК

Якщо системний блок комплектується для ПК офісного призначення, то немає необхідності встановлювати дискретну відеокарту. Цілком достатньо буде інтегрованої в процесор. Такий варіант може задовольнити і складання мультимедійної конфігурації. Але якщо ви все ж виберете дискретний графічний редактор, то отримаєте можливість користуватися окулярами або шоломом віртуальної реальності, хоча для цього доведеться трохи переплатити. В цьому випадку необхідно перевірити, чи підтримується VR технологія девайсом. VR технология девайсом.

Оптимальним варіантом для ігрових комп'ютерів, є відеокарта Geforce GTX (від покоління 1060), яка при доступній вартості готова до вирішення серйозних завдань, особливо якщо розрахована на 6 Гб пам'яті. Серед більш дешевих варіантів можна вибрати Radeon rx570 (4 Гб).

  1. Оперативна пам'ять

Оперативна пам'ять для ПК

Найбільш важливою характеристикою оперативної пам'яті є її об'єм:

  • для офісного комп'ютера досить оперативної пам'яті ємністю 4–8 Гб;

  • для мультимедіа рекомендується ОЗУ місткістю не менше 8 Гб, в крайньому випадку, можна встановити карту на 4 Гб з перспективою додати в майбутньому;

  • в ігрових ПК 8 Гб - мінімально допустимий обсяг, але краще відразу встановлювати ОЗУ на 16 Гб, яка забезпечить максимальний обсяг гри.

Частота оперативної пам'яті для офісних і мультимедійних ПК не має особливого значення, а ось в ігрових комп'ютерах частота впливає на продуктивність, і її значення повинно бути не менше 2666 МГц.

  1. Жорсткий диск

Жорсткий диск для ПК

Підібрати жорсткий диск для оснащення системного блоку нескладно:

  • Для офісного ПК досить диска об'ємом 500 Гб.

  • Мультимедійний комп'ютер краще оснастити диском об'ємом 1 Тб.

  • Ігрові ПК потребують в запасі вільного місця, так як для сучасних ігор його потрібно досить багато, тому мінімальний обсяг HDD - 1 Тб, хоча бажано відразу встановлювати диск більшого об'єму.

Крім того, сучасні комп'ютерні конфігурації все частіше оснащуються ще і SSD-диском, який істотно впливає на швидкість і чуйність ПК. Особливо важливо мати такий диск в ігровому комп'ютері, так як він значно швидше запускає ігри.

Але твердотільні накопичувачі (SSD) мають істотний недолік - при частому записуванні і видаленні файлів, вони швидше виходять з ладу. Тому бажано, щоб при побудові комп'ютерної конфігурації використовувалися обидва види накопичувачів, тоді SSD-диск (не обов'язково великої місткості) може бути використаний під операційну систему, а для запису поточних файлів можна традиційно використовувати HDD-диск.

ДІнші поради, які слід врахувати при збірці системного блоку

Збираючи комп'ютерну конфігурацію, не слід скидати з рахунків блок живлення і систему охолодження системного блоку. При використанні в збірці комплектуючих, що володіють високою потужністю, слід подбати про достатню потужності блоку живлення і ефективну систему охолодження. Крім того, блок живлення повинен мати запас потужності на випадок модернізації ПК в подальшому.

Вибираючи системний блок для геймерского ПК краще не економити. Потужні конфігурації, створені на основі найсучасніших комплектуючих прослужать вам значно довше, і зможуть відтворювати самі «важкі» ігри, які будуть випускатися протягом наступних років. 

Додатково про вибір монітора

Монітор також слід підбирати відповідно до призначення комп'ютера:

  • Для офісного або домашнього варіанту підійде бюджетна модель, що підтримує HD дозвіл і оснащена TN + film матрицею, діагональ якої, наприклад, 21,5 ". Звичайно, від такого дисплею нічого очікувати супердеталізаціі або широкого кута огляду, але для офісної роботи, користування інтернет-ресурсами або спілкування в соцмережах він цілком прийнятний.

  • Для мультимедійних ПК слід підбирати монітори, відповідні більш високим вимогам, в тому числі: підтримка FHD-дозволу, оснащення IPS панеллю, яка при огляді з будь-якого положення забезпечить чітке і насичене зображення. Монітор з тонкими рамками забезпечить візуальне збільшення екрану.

Крім того, дисплей для ігрового ПК повинен характеризуватися швидким відгуком та хорошою частотою розгортки. Наявність додаткових режимів, а також функції синхронізації частоти оновлення кадрів з використовуваної відеокартою також буде до речі.

Засвоївши цю інформацію, ви зможете без проблем вибрати системний блок заводської збірки і підібрати до нього монітор. Якщо ви все ж вирішите замовити збірку системного блоку, то зможете проконтролювати, наскільки коректно підібрана комплектація необхідної вам комп'ютерної конфігурації.

Щоб купити надійний комп'ютер в Україні, і при цьому не переплачувати, слід підбирати системні блоки, зібрані вітчизняним виробником. Хорошим варіантом може стати одна з моделей українського бренду IMPRESSION ELECTRONICS, що пропонує комп'ютерні конфігурації для дому, офісу або відтворення найсучасніших ігор.