Ігровий комп'ютер

Вибираючи комп'ютер, слід чітко уявляти, які завдання будуть на нього покладатися. Справа в тому, що комп'ютер для ігор істотно відрізняється своїми характеристиками від простого офісного ПК. Геймерскі пристрої збираються зі спеціально розроблених комплектуючих, що забезпечують максимально швидку обробку інформації під час гри. Відрізняються вони і ергономічним дизайном, і наявністю додаткових можливостей. Коштують ігрові комп'ютери, як правило, дорожче. Але навіть дорогий офісний ПК буде не настільки ефективний при відтворенні сучасної гри.

Розглянемо більш докладно відмінні характеристики комп'ютера, зібраного спеціально для ігор:

- Відеокарта.

Ігровий ПК повинен характеризуватися особливою швидкодією, тому інтегрована відеокарта для нього абсолютно не підходить. Відеокарта для геймерівських комп'ютерів повинна бути орієнтована на обробку ігрової графіки. Найбільш відповідають сучасним ігровим движкам відеокарти з GPU GeForce. Вони не тільки забезпечують високу швидкість обчислення, а й оснащуються ефективним охолодженням, мають здатність синхронізації з частотою монітора і іншими додатковими функціями.

- Процесор.

Одним із способів забезпечення високої швидкості обчислень при веденні гри є багатопоточність, обумовлена ​​кількістю ядер в процесорі. Тому потужні геймерівські ПК оснащуються 6-ти або 8-ми ядерними процесорами.

- Оперативна пам'ять.

Для ігрових комп'ютерів важливим є не тільки обсяг оперативної пам'яті, але і пропускна здатність. Домогтися її підвищення можна, забезпечивши роботу в багатоканальному режимі, що дозволяє збільшити частоту кадрів на 10% при одночасному зниженні навантаження на центральний процесор на 5-10%. Тому недоцільно встановлювати плату оперативної пам'яті на 32 ГБ, краще використовувати замість неї дві плати по 16 ГБ.

- Система охолодження.

Ігрові ПК піддаються високому навантаженню, тому потребують ефективної системи охолодження. У самих потужних комп'ютерах звичайна охолоджувальна система, що складається з кольорів, не може ефективно впоратися з поставленим завданням, тому в них встановлюються системи рідкого охолодження.

- Монітор.

Дисплей для ігрового комп'ютера повинен характеризуватися високою швидкодією і достатньою частотою. Оптимальну швидкодію забезпечують монітори, розроблені на TN-матрицях, що забезпечують час відгуку 1 мс. Але такий монітор рекомендується купувати, якщо ПК планується використовувати тільки для гри, так як кут огляду такого монітору(160 °) незручний для роботи або перегляду фільму. Трохи менша швидкодія, але при цьому максимальний огляд забезпечить монітор на IPS-матриці.

- Зручність користувача.

Комфорт ведення гри залежить, в першу чергу, від зручності користування клавіатурою і мишкою. Сьогодні можна придбати ці пристрої, розраховані на певні типи ігор, а також геймпади і модульні клавіатури, які незручні для роботи в офісі.

Вибираючи комп'ютер для гри, обов'язково уточнюйте перераховані вище характеристики, тоді вам вдасться підібрати пристрій, на якому буде комфортно відтворювати найважчу сучасну гру.