Комп'ютер для навчання

Зібрати дитину до школи щороку стає все важче. Крім одягу і канцелярії, нерідко доводиться купувати додаткові навчальні посібники. Все це виливається в істотні витрати, але і цього мало, щоб забезпечити належні умови для отримання знань. Що ще? - Ну, звичайно ж, комп'ютер. Сьогоднішні умови такі, що кошти електронної комунікації і всесвітня мережа Інтернет стали обов'язковими учасниками освітнього процесу.

Саме з мережі сучасні учні отримують величезну кількість інформації, а комп'ютер є своєрідним посередником між глобальною мережею і її користувачем.

Коштує комп'ютер чимало, тому до його вибору слід поставитися дуже відповідально, щоб пристрій вірно служив вам не один рік. А тому при виборі слід віддати перевагу настільного ПК (десктопу), а не ноутбуку, нетбуку або планшету. Стаціонарний комп'ютер більш надійний, довговічний і функціональний.

Комп'ютерна техніка на сучасному ринку представлена ​​величезною різноманітністю стаціонарних ПК в різних цінових категоріях. Як же зробити правильний вибір, щоб не переплачувати і отримати в розпорядження надійний пристрій, здатний впоратися з будь-яким завданням, поставленим в рамках шкільної освіти? - Про це поговоримо далі.

Комп'ютер для школяра

Сьогодні вже нікого не здивуєш тим, що в родині може бути навіть не один комп'ютер. Це викликано, перш за все тим, що вся сім'я збирається вдома тільки ввечері після трудового дня, і у кожного з її членів, як правило, з'являється необхідність у використанні ПК - хтось взяв додому роботу, яку не встиг виконати в офісі, хтось любить увечері розслабитися за переглядом фільму або спілкуванням в соцмережах і т.д. І тоді до комп'ютера вибудовується ціла черга, що нерідко створює напружену атмосферу, замість затишного сімейного вечора. До того ж наявність декількох ПК дозволяє кожному члену сім'ї створювати свої параметри, які максимально зручні для користування.

Особливо гостро питання покупки додаткового комп'ютера виникає саме тоді, коли в родині з'являється школяр. І в цьому випадку краще купити десктоп саме для освітніх цілей, так буде зручно і самій дитині і вам, адже переходячи з класу в клас, він буде все більше часу проводити за ПК. Який же комп'ютер вибрати для учня - якими він повинен володіти можливостями, і до якої цінової категорії належати?

Перш за все, давайте визначимося, які цілі повинен реалізувати комп'ютер, що купується для школяра. В першу чергу, це пошук необхідної інформації в Інтернет мережі, читання посібників в електронному режимі, перегляд відеороликів. З такими завданнями може впоратися будь-який ПК, тому купувати найдорожчий системний блок зовсім необов'язково.

Тим не менш, не варто купувати і найдешевший ПК з застарілими характеристиками, який навряд чи прослужить довго, і параметри якого не можуть забезпечити швидку, коректну роботу. Золотою серединкою стане ПК, параметри якого відповідають наступним критеріям:

• 4-х ядерний процесор (Intel Pentium);

• інтегрована відеокарта;

• оперативна пам'ять типу DDR4;

• обсяг оперативної пам'яті - 4 Гб;

• накопичувач ємністю не менше 500 Гб.

Для реалізації освітніх цілей ПК з такими характеристиками цілком достатньо, при цьому вам не доведеться за нього переплачувати. Вибираючи комп'ютер, слід також врахувати, що школярам нерідко доводиться працювати зі знімними носіями, а далеко не всі сучасні моделі оснащені дисководом. Тому поцікавтеся, вбудований дисковод в десктоп, хоча цілком можливо обійтися і без нього - роз'єми для флеш-накопичувача є в кожній моделі.

Комп'ютер універсального призначення

Комп'ютер з розглянутими вище параметрами - ідеальний варіант для молодших школярів. Але при покупці пристрою слід врахувати, що чим старше буде ставати ваш учень, тим більше вимог він буде пред'являти до комп'ютерної техніки, і такий комп'ютер зможе задовольнити далеко не всі його потреби.

Тому, якщо ви купуєте ПК для підлітка або навіть для молодшого школяра, але з розрахунком, що він буде користуватися ним довго, слід звернути увагу на моделі з більшою потужністю і великими можливостями, якщо можна так сказати «купити комп'ютер на виріст». Такі потреби задовольнить комп'ютер з категорії універсальних ПК, який можна буде використовувати не тільки для реалізації освітніх цілей, а й для дозвілля, адже школярі будь-якого віку з задоволенням дивляться мультики або фільми, грають в комп'ютерні ігри різної складності.

Як би ми не хотіли, щоб наші діти більше часу проводили у дворі, на свіжому повітрі, вони все одно будуть знаходити час для дозвілля за комп'ютером, і він повинен відповідати їх віковим потребам. Тому, щоб передбачити майбутні запити зростаючих школярів, якщо дозволяють фінансові можливості, краще вибрати модель з більш високими технічними характеристиками, приблизно такими:

• процесор Intel Core i3;

• оперативна пам'ять типу DDR4;

• обсяг оперативної пам'яті - від 500 Гб;

• оснащення дискретною відеокартою;

• обсяг відеопам'яті - не менше 2 Гб.

Такі комп'ютери відрізняються від бюджетних моделей більш продуктивним процесором і наявністю зовнішньої відеокарти з певним запасом пам'яті. Ці характеристики забезпечують ширші можливості ПК, зокрема, відтворення деяких сучасних ігор, хай не на найвищих налаштуваннях.

Крім того, оснащення комп'ютера дискретною відеокартою надає можливість отримання навичок роботи з графічними редакторами або навіть повноцінної роботи з ними, що просто необхідно, якщо ваша дитина мріє стати, наприклад, дизайнером.

Комп'ютер для старшокласника з широкими можливостями

Якщо ваша дитина вже давно не першокласник в школі, а також давно «на ти» з комп'ютерною технікою, до того ж заслуговує заохочення за гарне навчання і давно мріє про новий, більш крутий комп'ютер, ви навряд чи зможете йому відмовити. Тим більше, що нова техніка дозволить не тільки завантажувати більш важкі ігри, але і може стати гарною підмогою у виборі майбутньої професії, освоєнні нових навичок роботи з ПК і взагалі отримання всебічного розвитку.

Крім того, наявність просунутого комп'ютера нерідко допомагає підлітку самоствердитися в колективі, відчувати себе більш впевнено при спілкуванні з однолітками.

Звичайно, ПК, що забезпечує такі можливості, коштує трохи дорожче. Але при цьому він може значно довше експлуатуватися, і не тільки тому, що його комплектуючі надійніші, але і тому, що його технічні характеристики не так швидко застарівають. При цьому експлуатація комп'ютера буде максимально комфортною, він буде швидко завантажувати будь-яку інформацію і легко впорається з будь-якою поставленою задачею. Не виключено, що інші члени сім'ї будуть із задоволенням користуватися цим ПК.

Якими ж характеристиками повинен володіти комп'ютер, що надає такі можливості:

• 4-х ядерний процесор більш пізніх поколінь (Intel Core i5 або, ще краще, i7);

• оперативна пам'ять типу DDR4, ємністю 8 або 16 Гб;

• оснащення накопичувачем об'ємом 1 Тб;

• відеокарта дискретного типу;

• обсяг відеопам'яті - не менше 2 Гб.

Якщо навіть ви самі нічого не розумієте в комп'ютерній техніці, можете бути впевнені - комп'ютер з такими характеристиками - це найкращий подарунок для школяра, незалежно від його віку.

Додаткові пристрої

Хоча вище ми говорили про комп'ютери - йшлося про вибір саме системного блоку. Для побудови повної комп'ютерної системи необхідно придбати і інше обладнання, що називається периферійними пристроями. До них відносяться: монітор, миша, клавіатура, акустична система.

Вибір монітора, як правило, здійснюється відповідно до призначення комп'ютера і типу обраного системного блоку. Для реалізації освітніх цілей цілком достатньо монітора, діагональ якого становить 19-21 ", комп'ютер універсального типу найчастіше купують в комплекті з монітором діагоналлю 21-23". Якщо ж ви зупинили вибір на комп'ютері з більш досконалими характеристиками, то вибір монітора повністю залежить від ваших бажань і можливостей.

Вибір клавіатури, мишки, акустики також повністю залежить від ваших уподобань і побажань майбутнього власника комп'ютера. При покупці ПК можна також відразу запастися флешками і картами пам'яті для зберігання інформації, без яких не обійтися в реалізації освітніх цілей.

Операційна система Microsoft Windows 10

Деякі моделі комп'ютерів поставляються з вже встановленою операційною системою. В іншому випадку доведеться подбати ще й про її установку. Цю справу краще доручити фахівцям (якщо ви купуєте ПК в спеціалізованих центрах, там, як правило, надають таку послугу). У будь-якому випадку, щоб уникнути будь-яких неприємних сюрпризів, встановлювати слід тільки ліцензійну ОС, бажано не нижче Microsoft Windows 10, яка забезпечить коректну і стабільну роботу комп'ютера протягом всього терміну його служби.

Таким чином, вибір комп'ютера для сучасних школярів досить широкий. Перш, ніж відправлятися в магазин за покупкою, слід чітко визначитися, які функції будуть покладатися на комп'ютерний пристрій, і до якої цінової категорії воно повинно належати. Якщо комп'ютер купується для підлітка, важливо обговорити з ним майбутню покупку, прислухатися до його побажань. І пам'ятайте, комп'ютер купується не на один рік, а кілька переплачених тисяч допоможе істотно продовжити термін його служби і розширити його можливості.