Досить часто команда Impression Electronics отримує на пошту листи від клієнтів зі схожими запитаннями. Тому ми вирішили, час розвіяти деякі міфи щодо «тренування» батареї та методів її експлуатації.

Зміст

1.       Чи потрібно відразу ж заряджати акумулятор?

2.       Скільки часу потрібно заряджати акумулятор вперше та наступні рази?

3.       Чи потрібно сьогодні цілком розряджати акумулятор?

Подібні хвилювання тягнуться ще з часів нікель-кадмієвих та інших старих акумуляторів, що використовувались в мобільних пристроях. Втім, ті часи вже давно минули, і сьогодні термін життя літій-іонних акумуляторів залежить від дотримання технічного процесу ще на етапі виробництва та режиму зарядки-розрядки під час тестувань пристроїв. Сьогоднішні батареї не мають пам’яті як їх попередники, тому акумулятори не потрібно спеціально цілковито розряджати після покупки.

Акумуляторні батареї Impression витримують не менше 650 циклів перезарядки до падіння ємності на 50%. Тестування проходить 1% кожної партії, вибірка відбувається як на етапі попереднього тестування, так і з готової партії. Аналізується графік старіння батареї – в пристроях Impression графік падіння ємності має вигляд параболи. Це означає, що протягом дуже тривалого періоду часу втрата ємності залишається мінімальною і це зовсім не відчувається користувачем. Якщо не контролювати цей процес, то пристрій приблизно через рік вимагає практично постійного підключення до мережі живлення – такий ефект можна спостерігати в дешевих пристроях різних брендів.

Графік старіння акумуляторних батарей Impression Electronics та конкурентів 

Тому заряджати пристрій можна по необхідності, коли зручно. Попередження планшета про низький рівень заряду (при 15% або 4% з'являються тільки для інформування користувача). При бажанні можна заряджати і 5 хвилин і 500, і 5000 – на «здоров'я» батареї це не позначиться, тому що вбудований контроллер заряду відстежує процес зарядки.

 

Також особливу увагу бренд Impression Electronics приділяє блокам живлення. Вони додатково перевіряються на стійкість до перепадів напруги. Так як перепади напруги, як в більшу, так і в меншу сторону – не рідкість в наших мережах, то блоки живлення на всіх пристроях Impression готові навіть до серйозних перепадів і не вийдуть з ладу.

 

Автономність – ключовий параметр в сучасному світі. Досягти максимальної автономності можна і збільшуючи батарею, але інженери Impression Electronics приділяють увагу не тільки контролю якості батареї, але і підбору енергоефективних компонентів.