«Чистий» Android або фірмова оболонка від виробника - прихильники і противники є у кожного з варіантів. Система без встановлених додатків і тем дозволяє насолодитися швидкою роботою і залишає багато пам'яті для самостійної установки потрібних користувачеві файлів. У той же час фірмові оболонки часто можуть порадувати незвичайним дизайном і новим цікавим функціоналом, що теж є безсумнівним плюсом і дарує добрий user experience.

Чи є ще якісь варіанти?

Звичайно є! Щоб вдосконалити чистий інтерфейс від Google і додати йому стилю і функціональності користувач може завантажити один з доступних на ринку лаунчерів. Плюсом даного варіанту є те, що коли лаунчер набридне від нього легко можна відмовитися.

У цій статті мова піде про особливості кастомізації Android-пристроїв за допомогою популярного Nova Launcher.

Nova Launcher безкоштовно доступний в магазині додатків Google Play Маркет для пристроїв на базі Android 6 та вище.

Завантаживши Nova Launcher його необхідно призначити робочим столом за замовчуванням. Після першого запуску можна переходити до кастомізації.

Для початку можна детально налаштувати сітку розташування елементів, вказати ширину відступів, кількість екранів. Для значків і віджетів налаштовуються підписи, назви, ефекти. Для док-бару можна вказати фон, стиль, ефекти, назви. Меню програм, папки налаштовуються таким же чином.

Nova Launcher дозволяє створити резервну копію налаштувань оболонки, що буде корисним при оновленні прошивки.

Для зручного використання можна активізувати функцію безперервного скролінгу, яка дозволить швидко переміщатися між екранами. Для того, щоб підвищити продуктивність лаунчера, можна поекспериментувати з 2D- і 3D- ефектами прокрутки, змінити швидкість анімації.

Також в налаштуваннях лаунчера є можливість вибору різних відгуків на дії, у вигляді свайпов, жестів і вводів (наприклад відкрити програму або ж запустити системні функції).

Використовуючи стандартні можливості Android, легко також згрупувати додатки в окремі вкладки або папки, перетягнувши один значок на інший. Реалізовано множинний вибір, зручний при пакетному додаванні додатків або віджетів в папки або на екрани.

В інтернеті є безліч інструкцій по кастомізації пристрою за допомогою Nova Launcher, а ми радимо експериментувати, щоб створити максимально зручний вид і функціонал пристрою, що ідеально відповідає вашим запитам і потребам.