У новинах постійно зустрічаються терміни 3G, 4G, 5G. Давайте розберемося що це значить і в чому відмінність. «G» означає «Generation», що перекладається як «покоління». Коротко опишемо всі існуючі на сьогодні покоління зв'язку і розберемося в чому різниця.

3G

3G-інтернет - це набір послуг, особливістью яких є швидкісний мобільний доступ з послугами мережі інтернет і технологія радіозв'язку, яка створює канал передачі даних. Мережі третього покоління 3G працюють на частотах дециметрового діапазону близько 2 ГГц, швидкість передачі даних від 1 до 3 Мбіт / с.

В Україні 3G з'явився в 2015 році, що на 7-8 років пізніше, ніж у європейських країнах.

4G

4G - технології, що дозволяють здійснювати передачу даних зі швидкістю, яка перевищує 100 Мбіт / с - високомобільним і 1 Гбіт / с - абонентам з низькою мобільністю.

Основна відмінність мереж четвертого покоління від більш ранніх полягає в тому, що технологія 4G заснована повністю на протоколах пакетної передачі даних, в той час як 3G поєднує в собі як пакетну комутацію, так і комутацію каналів. Для передачі голосу в 4G передбачені технології VoLTE.

Кабмін України відкрив діапазон 1800 МГц для впровадження 4G

Це означає, що було прийнято рішення про гармонізацію спектра для систем мобільного зв'язку четвертого покоління в діапазоні 1800 МГц, яке дозволить створити умови для впровадження 4G на території України. Варто відзначити, що 4G буде не тільки швидше, але і дорожче, так що його слід очікувати спочатку у великих містах.

На сьогоднішній день 170 країн, в тому числі майже всі держави Європи впровадили у себе 4G технології.

5G

П'яте покоління мобільного зв'язку, що діє на основі стандартів телекомунікацій, більш сучасними за існуючі стандарти 4G / IMT-Advanced. Передбачається, що 5G забезпечуватимуть більш високу пропускну здатність у порівнянні з технологіями 4G, що дозволить забезпечити більшу доступність широкосмугового мобільного зв'язку та Інтернету Речей.

В даний час стандартів для розгортання 5G-мереж не існує.

Але прогнозується, що до 2035 року інфраструктура 5G-мереж буде підтримувати 22 млн. робочих місць по всій земній кулі.

Комерційний запуск мобільного зв'язку нового покоління, що позначається як 5G, планувався на 2020 рік.

6G

Футурологи прогнозують, що згідно з «правилом 10 років» поява мереж 6G слід очікувати до 2030 року. Швидкість передачі даних буде 10-11 Гбіт / с і затримка - 1-10 мс аналогічні поколінню 5G.

Але вже у 2018 році китайські вчені почали розробляти новий стандарт мобільного зв'язку шостого покоління. Одним з ключових завдань розробки і розвитку нового покоління зв'язку є "загальна машинизация", коли більшість робочих людських завдань делегується машині. Поки що ці розробки ведуться паралельно з технологіями 5G.