Оперативна пам'ять ddr4 для комп'ютера

Комп'ютерні системи досить швидко застарівають. Купувати новий ПК кожні кілька років - досить марнотратно. Набагато вигідніше просто модернізувати конфігурацію, замінивши в ній кілька комплектуючих. 

Іноді для збільшення швидкості роботи ПК досить встановити нову оперативну пам'ять (ОЗП). І тут виникає проблема - яку оперативну пам'ять вибрати, що слід збільшити - обсяг оперативної пам'яті або її швидкість? Щоб дати правильні відповіді на ці питання, слід ближче познайомитися з платою ОЗП. 

Для чого потрібна оперативна пам'ять

Пам'ять RAM – це нетривалий вид пам'яті, використовуваної процесором ПК для зберігання файлів, до яких йому доводиться часто звертатися, і пошук яких повинен здійснюватися в найкоротший час. Оперативна пам'ять забезпечує обробку і запам'ятовування даних під час роботи тієї чи іншої програми. Використання ОЗП забезпечує миттєву реакцію комп'ютера на певні дії. Якщо реагування не настільки швидке, можливо, комп'ютер або окремі його комплектуючі застаріли. 

Якщо при спробі комп'ютера відкрити певну програму йому не вистачає оперативної пам'яті, система буде перевантажувати завдання з ОЗП на жорсткий диск, який має більший запас пам'яті, але при цьому значно меншу швидкість. Як результат - менша продуктивність ПК. 
Така проблема може виникнути, якщо комп'ютер оснащений старою оперативкою, яка вже не відповідає сучасним вимогам. Недостача обсягу ОЗП може бути також при купівлі дешевого ноутбука, комплектуючі якого спочатку не володіють високими характеристиками. Спочатку такий пристрій працює досить швидко, але при внесенні змін до ПО в процесі роботи ПК, буде відчуватися нестача обсягу пам'яті. 

Зв'язок між оперативною пам'яттю, швидкістю і продуктивністю ПК 

Збільшення обсягу оперативної пам'яті дозволяє виключити завантаження тимчасових файлів на жорсткий диск, а, отже, і швидкість роботи ПК буде більшою. Тому обсяг - важлива характеристика ОЗП. Але дуже старатися не варто. Обсяг пам'яті слід підбирати відповідно до встановленої ОС. Так, для 32-бітної Windows обсяг яких перевищує 4 Гб буде марний, так як система не «побачить» більше покладеної ємності. 
Іншою важливою характеристикою ОЗП є її швидкість, яка, в свою чергу, залежить від частоти. Частота визначає максимальну пропускну здатність, тобто кількість даних, яка може одночасно переміщатися в карту пам'яті або з неї. Низька пропускна здатність є причиною затримок, що впливають на швидкість роботи ПК. Частота вимірюється в МГц, чим вона більша, тим вище буде продуктивність комп'ютера. Затримки характеризуються рядом чисел (наприклад, 5-5-5-12), чим вони нижче, тим краще. Тобто, при достатній ємності на продуктивність роботи ПК можна вплинути збільшенням частоти і скороченням затримки. При оптимальному співвідношенні цих характеристик комп'ютерна система буде мати максимальну продуктивність. 

Як підібрати ОЗП необхідного обсягу і швидкості

Частота і таймінги оперативної пам'яті

Оперативна пам'ять повинна володіти високою ємністю, якщо комп'ютер використовується для ведення сучасних ігор або професійного редагування аудіо або відео файлів. Встановивши в такому випадку карту оперативної пам'яті на 8 або навіть 16 Гб, тоді необхідність в модернізації ПК точно відпаде на кілька років. Більший обсяг оперативної пам'яті може знадобитися хіба тільки для роботи з серверами. 
Навіть для найважчих сучасних ігор цілком достатньо оперативної пам'яті об'ємом 16 Гб, більший обсяг поки не знадобиться, краще подбати про її належну швидкість. У той же час не варто забувати про те, що швидкість ОЗП обмежується швидкістю роботи материнської плати, тому не має сенсу купувати пам'ять, частота якої перевищує частоту системної плати, це будуть невиправдані витрати. 

Як купити або оновити ОЗП

Щоб правильно підібрати карту оперативної пам'яті, необхідно керуватися не тільки бажаним результатом, але і такими характеристиками системи, як кількість слотів для підключення ОЗП, на яке покоління оперативної пам'яті вони розраховані. Максимальний обсяг пам'яті для DDR2 становить 4 Гб, DDR3 - 8 Гб, останнє покоління DDR4 дозволяє встановити карту на 16 Гб. Якщо необхідно підключити 16 Гб пам'яті, але система не готова працювати з картами DDR4, можна підключити дві DDR3 карти по 8 Гб. 

Перед купівлею слід уважно вивчити характеристики модуля пам'яті і визначити, чи підтримується він комплектуючими існуючої комп'ютерної системи, зокрема з материнською платою, до якої він буде підключений. Неправильно підібраний модуль пам'яті може не вставлятися в слот, через розбіжність спеціального ключа. Але, якщо навіть ви зможете його встановити, комп'ютер не буде завантажуватися, а то і зовсім вийде з ладу. 

Якщо комп'ютерна конфігурація містить одну карту пам'яті, але є вільний слот, то можна не заміняти чинну карту на більш ємну, а просто додати ще одну. В такому випадку ви можете отримати певну перевагу в швидкості. Якщо ж всі слоти для оперативної пам'яті вже зайняті, а ви хочете збільшити ємність або швидкість пам'яті, то доведеться замінювати плати новими, більш сучасними.

Якщо ж ви укомплектовується ПК з нуля, і стоїть вибір між однією картою пам'яті ємністю 8 Гб або двома по 4 Гб, то краще зупинитися на першому варіанті. Це дасть вам можливість в майбутньому збільшити ємність оперативної пам'яті до 16 Гб, просто додавши в вільний слот ще одну карту на 8 Гб. 
Комп'ютер може працювати нормально з переважною кількістю програм, які запускаються при виконанні мінімальних системних вимог. Але при запуску програми з більш високими вимогами, ПК може давати збій. Тому слід передбачити збільшення обсягу пам'яті і її обчислювальної потужності хоча б удвічі, в порівнянні з мінімальними, щоб забезпечити коректну роботу ПК.