Кожен з нас колись був дитиною. І хоча раніше для навчання з головою вистачало книжок і зошитів, зараз без комп'ютера не обійтися ні дорослому, ні тим більше дитині. Як же вибрати ПК для свого чада, на що потрібно звертати увагу в першу чергу і чого варто побоюватися? Давайте з'ясуємо.

По-перше, не варто думати, що дитині підійде найдешевша з моделей. Мозок нинішніх дітей працює набагато швидше, ніж у дорослих, а ось зосередженості і утримання уваги не вистачає. Що для дорослого невелика затримка, то для дитини серйозний привід відволіктися, яким він скористається при першій же можливості. Цих приводів, само собою, потрібно якомога менше.

Тому комп'ютер для базових завдань повинен бути недорогим, але досить спритним. А тут все залежить від процесора. Наприклад, в Impression HomeBox I1217 вбудований Intel Pentium G4560, один з кращих бюджетних процесорів останніх декількох років. Він доступний за ціною, але дуже швидкий, і на ньому за бажанням можна навіть в іграшки після навчання пограти!

Далі, дитині не варто занадто часто відволікатися на ігри, і тим більше - грати в ігри 18+, жорстокі і невідповідні. Комп'ютери на кшталт Impression HomeBox I1217 не оснащуються потужними відеокартами, тому що їх основа – вбудоване відеоядро. Його вистачає на всі стандартні потреби, в тому числі прості нешкідливі казуальні ігри, і тим більше - відео з YouTube. Але в більш потужні і важкі ігри ваше чадо не зіграє, навіть якщо захоче.

Крім цього, потрібно пам'ятати, що комп'ютер - це не тільки засіб для навчання в школі, але і дуже широкопрофільний інструмент. Чим швидше дитина захоче вчитися чомусь новому за допомогою ПК, тим більше шансів на успіх. Скажімо, обробка картинок - хоч проста, сміху заради, хоч суперскладна, аж до робіт на глянцеві обкладинки. В інтернеті є безліч безкоштовних уроків і майстер-класів, проходячи які, ваше чадо зможе отримати цілком дорослі і серйозні професійні навички і освоїти ази однієї або навіть декількох популярних професій.

Щоб стати дизайнером, діджитал-художником, фахівцем з корекції і обробці фото потрібно вчитися програмам, починаючи з простих Paint або GIMP, і закінчуючи професійними на зразок Adobe Photoshop. Тому, якщо хочете відразу подбати про майбутнє, можна звернути увагу на більш продуктивні ПК, наприклад, Impression CoolPlay I2216, де в ролі процесора досить потужний Intel Core i5-6400 з чотирма ядрами.

Вбудоване відеоядро в цій моделі могутніше, ніж у попередній. Плюс - 8 ГБ оперативної пам'яті вистачить на всі потреби, а SSD-накопичувач дозволить запускати найвимогливіші програми в десятки разів швидше, ніж зазвичай. Швидка і плавна робота, хороша продуктивність стануть відмінним стартом для зростаючих потреб дитини та дозволять йому освоювати все більше корисних навичок.

Третій момент - робота більш вузьконаправлена. Припустимо, ваше чадо захопилося фотографією, купило недорогу зеркалку, або знімає відео для YouTube. Молоді люди часто захоплюються створенням своїх YouTube-каналів, що чудово розвиває їх дикторський і акторські здібності. Вашому школяреві може бути цікава 3D-графіка і моделювання, і це чудово, адже фахівці в цій області шалено затребувані.

Який же ПК вибрати для вирішення завдань такої складності? Щоб працювати в таких спеціалізованих програмах, як Adobe Lightroom, Sony VEGAS, Adobe Audition і 3DMax, потрібен хороший, потужний комп'ютер з повноцінною відеокартою. Більш ніж слушним є Impression Ultimate A1317, красень з новітнім процесором AMD Ryzen 5 1400 і економною, але досить потужною відеокартою Radeon RX 550.

Цього набору вистачить для більшості додатків, навіть для змагальних ігор, якщо дитина серйозно має намір піти в кіберспорт. Не треба посміхатися, ті часи, коли іграшки були іграшками, давно минули - кіберспорт визнаний офіційним видом спорту, а призові фонди різних змагань іноді перевищують мільйони доларів! Хто знає, може саме завдяки Ultimate A1317 через десяток років ваша дитина буде відпочивати на власній віллі?

Щодо заборон грати в супер-жорстокі ігри і взагалі грати в цілому. Ні в якому разі не думайте, що, якщо дитина не буде грати в ігри, а буде тільки працювати, він виросте суперфахівців і буде заробляти багато грошей. Сучасні ігри розвивають інтелектуально і рефлекторно швидше, ніж ви думаєте. Жахи –  тренують нерви, стрілянина – рефлекси, а стратегії - інтелект. А ті самі супер-жорстокі ігри відмінно допомагають зняти напругу після нервового дня в школі або інституті. Важливо тільки контролювати, щоб дитина відрізняв реальність від вигадки. Саме тому рекомендується не допускати до подібних ігор молодших школярів, а ось підлітки вже вміють відмінно вибудовувати свій графік і грати не на шкоду навчанню та інших занять.

І останнє - побоювання на рахунок того, що комп'ютери псують зір, поставу, і радіація від них виходить, і дитині частіше б виходити на вулицю, і занадто довго сидіти не потрібно ... Втома при роботі за комп'ютером пов'язана не тільки з комп'ютером, але і залежить від інших факторів: від стільця, і від монітора, і від того, як дитина сидить, чи рівно, як високо стоїть стіл, як на монітор падає світло. У ваших сил створити школяреві комфортне робоче місце, за яким він із задоволенням буде вчитися і грати, не перевантажуючи себе, і не ризикуючи отримати проблеми з поставою або зором.

А щодо тривалості роботи - якщо ваше чадо вибере роботу за комп'ютером і в подальшому, то через п'ять-шість років воно буде сидіти за монітором набагато довше, ніж ви думаєте. Світ дійсно дуже змінився, і якщо ваш школяр проявляє інтерес до професій, пов'язаних з роботою в офісі, то обмежувати його знаменитим правилом «не більше двох годин на день» було б досить недалекоглядно.

Сучасні діти, на відміну від їхніх однолітків ще 10 років тому, мають набагато більше можливостей, і використовують комп'ютер не тільки для ігор і розваг, а й знайомляться, розвивають свої проекти, отримують дійсно корисні навички і навіть вчаться заробляти перші гроші.

Вибравши для дитини ПК, ви даєте йому шанс отримати дійсно престижну, прибуткову і затребувану роботу. Комп'ютер - вже не розкіш, не розвага, не примха, а життєво важливий інструмент. І його рання поява в будинку допоможе дитині краще і багатогранніше навчатися і швидше думати, приймати рішення, що допоможе в майбутньому. Головне, про що повинні подбати батьки - це приділити достатньо уваги облаштуванню місця для комп'ютера і вибрати дійсно продуктивну і якісну робочу станцію, а інше вже залежить від дитини.