При укомплектуванні ігрового комп'ютера, як правило, дуже ретельно підбираються основні комплектуючі конфігурації. Але не слід скидати з рахунків додаткові пристрої, наприклад, ігрову мишу. До її вибору слід поставитися з не меншою ретельністю, адже від нього залежить комфорт користувача під час гри і взагалі роботи з ПК.
Відразу відзначимо, що ігрова периферія, в тому числі геймерская миша, коштує дорожче, ніж офісна. І все ж, щоб не переплачувати за зайві функції і дизайнерські навороти, перш ніж зробити покупку, слід розібратися в параметрах, які є важливими для забезпечення комфортної роботи з комп'ютером.
Вага пристрою і його конструктивні особливості
Ігрова миша не повинна бути занадто легкою, інакше вона буде легко ковзати по килимку, створюючи незручності при виконанні певних операцій в грі (наприклад, прицілитися). Курсор повинен рухатися плавно, а для цього мишка не повинна робити зайвих рухів, м'яко ковзаючи по поверхні. Досвідчені гравці віддають перевагу мишкам вагою 100-120г. Щоб забезпечити максимальну зручність користування мишкою, можна підібрати модель, оснащену додатковими грузиками, що забезпечують можливість зміни ваги пристрою.
Зручність користування маніпулятором також залежить від того, наскільки впевнено він розташовується в руці, тому форма і дизайн комп'ютерної миші мають важливе значення. Купувати її краще в офлайн магазині, тоді у вас буде можливість відчути гаджет в руці. Складніше підібрати підходящу мишку лівшам, так як переважна кількість моделей розраховані на роботу правою рукою. Проте, існують і симетричні конструкції під ліву руку, в крайньому випадку, таку версію можна замовити через інтернет.
Дозвіл DPI
Дана величина визначає швидкість, з якою курсор реагує на рух мишки (чим вище DPI - тим вище швидкість переміщення курсору). Сучасні миші мають, як правило, високий показник DPI, але для користувача більш важливими є діапазон і крок зміни цієї величини, так як для комфортного виконання різних операцій потрібно різне значення DPI:
• простого користувача цілком задовольнить 800 - 1200 DPI;
• для гри в шутери, що вимагає точного прицілу, DPI повинен бути нижче 1000;
• для динамічних ігор необхідний дозвіл 4000 і більше;
• кіберспортсмени користуються моделями, здатними підтримувати 7000 DPI і більш, але починаючому геймеру працювати з таким швидким курсором досить складно, тому гнатися за найвищою роздільною здатністю не завжди доцільно.
Тип сенсора
За типом використовуваного сенсора комп'ютерні миші діляться на оптичні і лазерні. Розпізнати оптичну модель можна по червоному світлодіоду, що світиться на «пузі» мишки. Такі моделі характеризуються надійністю і довговічністю, через що їх вважають за краще багато геймерів. Серед достоїнств лазерних маніпуляторів - можливість працювати на склі та високий DPI (до 16 000).
Клавіші
Будь-яка комп'ютерна миша оснащується коліщатком для переміщення, правою та лівою кнопкою. Геймерська миша додатково оснащується клавішами для перемикання DPI, а також може містити кнопки для ігрових макросів. Такі кнопки потрібні не для всіх ігор, і в різних іграх потрібна різна їх кількість, тому перш, ніж робити вибір, визначтеся, у що саме ви будете грати:
• ігри типу World of Tanks або GTA V можна вести, використовуючи стандартний набір клавіш;
• в шутерах знадобиться кілька кнопок для макросів (перезарядки зброї та ін.);
• в онлайн-баталіях і РПГ потрібно більше кнопок, адже вони дозволяють записувати заклинання героя.
Сучасні мишки можуть мати досить велику кількість клавіш (модель Redragon Firestorm, наприклад, оснащена 19-ю програмованими кнопками).
Налаштування
Геймерська миша оснащується власним програмним забезпеченням. З його допомогою здійснюється налаштування ігрових профілів і підсвічування, задаються команди для кожної клавіші.
Під ігровим профілем мають на увазі набір параметрів для конкретних видів гри (або гравця). Таких профілів може бути кілька, в такому випадку, щоб швидко перейти на потрібний жанр можна просто змінити профіль, при цьому значення клавіш змінюватимуться під потрібну гру (шутер, гонку і т.д.).
Підсвічування
Дана опція не несе функціонального навантаження, за винятком естетичного ефекту. Деякі користувачі налаштовують світломузику (якщо всі гаджети підтримують однаковий софт), використовуючи підсвічування мишки, коли вона не використовується в справі.
З проводами або без них
І провідні, і безпровідні маніпулятори мають свої переваги і недоліки, тому тут вибір залежить виключно від ваших уподобань:
• Класичний варіант (дротова миша) - максимально надійний, і не підведе в самий відповідальний момент. Єдиний недолік - провід може заважати під час гри. Але таких перешкод можна легко уникнути, подбавши про правильне розміщення гаджета на столі.
• Бездротовий варіант максимально зручний, але при цьому вимагає контролю рівня заряду (або стану батарейок), так як може відмовитися працювати в самий розпал гри.
Вартість
Ціна геймерской миші залежить від її функціональності, а також від виробника. Серед опцій, що впливають на формування вартості гаджета:
• поліпшена ергономіка;
• суперточний сенсор;
• наявність налаштування підсвічування;
• наявність додаткових клавіш і їх кількість тощо.
Вартість ігрової миші коливається в досить широкому діапазоні. Можна купити маніпулятор з досить високими характеристиками і за цілком доступною ціною. Серед недорогих пристроїв - моделі від вітчизняних виробників OKLIСK або Sven, тайванські гаджети марки Bloody. З тих, що подорожче, заслуговують на увагу моделі брендів COUGAR, HiperX, Logitech, Razer, SteelSeries.
Купувати найдорожчу модель зовсім не обов'язково, вона може бути оснащена функціями, якими ви ніколи не будете користуватися. Але не слід і надто економити на придбанні гаджета, якщо не хочете змінювати його щорічно.
ТОП-7
Перейдемо від загального до конкретики. Пропонуємо вам огляд кращих ігрових мишей, які завоювали особливу популярність в 2019 році. Моделі в огляді розташовані за принципом зростання цін:
1. миша

A4Tech Bloody Q81 Black - недорогий маніпулятор тайванського виробника. Важить 290г, плавне переміщення моделі забезпечується металевими ніжками, підтримує DPI від 500 до 3200, пристрій оснащений функцією підсвічування. Може використовуватися, як для офісної роботи, так і для ведення ігор.
2. миша COUGAR Surpassion Black

COUGAR Surpassion Black - офісно-ігрова модель зі зручним ергономічним дизайном. Гаджет оснащений двома додатковими кнопками і сенсором, що підтримує 7200 DPI.
3. миша Logitech G Gaming Mouse G300s

Logitech G Gaming Mouse G300s - симетрична модель, зручна для користувачів -ліворуких. Підтримує DPI до 2500, цілком задовольняє потреби шутерів і військових симуляторів. Миша оснащена 9-ма клавішами, при цьому важить всього 80г.
4. миша Razer Abyssus Essential

Razer Abyssus Essential - модель, однаково зручна для користування правою і лівою рукою з максимально простим дизайном. Сенсор підтримує дозвіл до 7200 DPI, має здатність калібрування під поверхню. Модель оснащена підсвічуванням з величезною кількістю кольорів і світлових ефектів.
5. миша HyperX Pulsefire Surge Black USB

HyperX Pulsefire Surge Black USB – напівпрофесійна, симетрична (під праву і ліву руку) модель, сенсор якої підтримує високий дозвіл (до 16000 DPI). Пристрій оснащений 6-ма клавішами і підсвіткою.
6. миша Logitech G G502 HERO

Logitech G G502 HERO - модель, яскравий дизайн якої свідчить про її геймерском призначення. Сенсор миші підтримує дозвіл до 16000 DPI, 11 програмованих клавіш забезпечує зручне ведення ігор різного типу. Мишка поставляється з набором важків, що регулюють її масу в діапазоні 121-168 м
7. миша Razer Naga Trinity

Razer Naga Trinity - лазерна модель універсального типу. Вона поставляється в комплекті з трьома панелями змінного типу (з 2-ма, 7-ю і 12-ю програмованими клавішами), що дозволяє використовувати її для ведення будь-яких видів сучасних ігор. Сенсор підтримує дозвіл до 16000, фірмова програма виробника дозволяє налаштувати точність датчика і зберегти налаштування для всіх ігрових профілів. Модель оснащена підсвічуванням, підтримує RGB-спектр.